Home Matches Season 2022/23 Fortuna liga Game 17: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | Game 17 | November 6, 2022 at 17:30 |
MŠK Žilina
6., 21., 35. a 81. Kaprálik
88. Čavrič

Game Report

Belasí nastúpili so štyrmi zmenami v základnej zostave oproti štvrtkovému duelu vo Vilniuse. Vstup do stretnutia a v podstate aj celý prvý polčas nášmu mužstvu vôbec nevyšli. Niečo naznačila už prvá žilinská šanca, keď Ďuriš zblízka minul. Po šiestich minútach sme už prehrávali, keď Kaprálik tesne spoza šestnástky trafil od žrde do siete – 1:0. V 17. – 18. min sme prežili dve príležitosti domácich, Ďuriš najprv prekopol odkrytú bránu a potom Chovan pravou nohou vyrazil prudkú strelu Jambora. V 21. min sme však po druhýkrát inkasovali, keď Rusnák nabil do stredu Kaprálikovi, a ten skóroval – 2:0. Ešte horšie mohlo byť v 28. min po priamom kope Jambora, Chovan vyrazil na roh. Nevydarený prvý polčas dokonal v 35. min Kaprálik, ktorý po sóle prudko namieril k bližšej žrdi – 3:0. Belasí sa do zakončenia dostali až tesne pred prestávkou. Weiss to skúsil po zemi spoza šestnástky, Belko bol pripravený. V nadstavenom čase sme boli blízko k zníženiu skóre. Weiss centroval a Kucka hlavičkoval k ľavej žrdi, Belko však na čiare vytlačil loptu na roh.

Vladimír Weiss st. cez prestávku trikrát striedal, do hry prišli Čavrič, Čakvetadze i Ramirez. Belasí sa snažili urobiť niečo s nepriaznivým priebehom zápasu, no do šancí sa dostávali len ťažko. Naopak, Žilina mala v 52. min ďalšiu tutovku, Myslovič po spätnej prihrávke mieril k ľavej žrdi a Chovan reflexívne vyrazil na roh. Zakrátko to na opačnej strane skúsil Kankava, jeho tečovaný pokus letel nad. V 74. min našiel Čavrič pred bránou Ramireza, jeho tečovaná strela preletela tesne vedľa pravej žrde. Vzápätí Weiss mieril tesne mimo. Belasí to nevzdávali, Weiss bol v 79. min vo výbornej pozícii pred Belkom, po zásahu žilinského brankára zachránila domácich žrď. Dielo skazy bolo dokonané v 81. min po tom, ako Kaprálik zužitkoval brejk a prestrelil Chovana - 4:0. V závere belasí aspoň znížili. Pauschek z pravej strany dával pod seba Čavričovi, ktorý z prvej vystrelil a lopta aj po teči Stojčevskiho skončila v sieti mimo dosahu Belka - 4:1. Viac už však slovanisti nestihli a zo Žiliny tak odišli bez bodového zisku.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 4:1 (3:0)

Góly: 6., 21., 35. a 81. Kaprálik - 88. Čavrič

Žlté karty: 45. Nemčík - 23. Pauschek, 35. Lovat, 37. Kankava, 67. Ramirez

Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Jekkel

Návšteva: 3116 divákov

Žilina: Belko - Leitner, Stojčevski, Nemčík – Rusnák, Myslovič (82. Gidi), Iľko (82. M. Sauer), Bari – Kaprálik (89. Galčík), Jambor (89. Jibril), Ďuriš

Slovan: Chovan – Pauschek, Kašia, Vernon, Lovat (46. Čavrič) – Kankava, Kucka (76. Hrnčár) – Zmrhal, Mustafič (46. Ramirez), Weiss (82. Šaponjič) – Green (46. Čakvetadze)

Goals
  • 6' 1:0 Adrian Kapralik
  • 21' 2:0 Adrian Kapralik
  • 35' 3:0 Adrian Kapralik
  • 81' 4:0 Adrian Kapralik
  • 88' 4:1 Andrej Stojchevski (vl.)