Home Matches Season 2022/23 Fortuna liga Game 19: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | Game 19 | February 12, 2023 at 17:30 |
FK DAC 1904 Dunajská Streda
7. Blackman
68. Kucka

Game Report

Prvé minúty síce z pohľadu držania lopty patrili belasým, no DAC veľmi rýchlo gólovo udrel. Už v 7. min sa Blackman po centrovanej lopte presadil pred našou bránou, jeho prvý pokus zrazil Chovan na žrď, no Panamčan v drese DAC už z dorážky poslal loptu do siete – 1:0. Belasých inkasovaný gól nezrazil, naopak, v nasledujúcich minútach boli aktívnejším tímom. Prichádzali aj šance. Dve Malikove hlavičky boli sľubné, no neujali sa. Po necelej polhodine a centri z rohu hlavičkoval Vernon k vzdialenejšej žrdi, Petráš v poslednej chvíli zareagoval a zasiahol. Po polhodine Čavrič na pravej strane pekne zakombinoval s Weissom, zakončil len do bočnej siete. Medzičasom pre zdravotné ťažkosti skončil na domácej strane Krstovič, a na našej žiaľ Jurij Medveděv, ktorého museli po nešťastnom kontakte nohou s Brunettim odniesť z ihriska na nosidlách. Jeho miesto zaujal Lukáš Pauschek. Ďalší dôležitý okamih prišiel v 40. min po tom, ako sa Malik pekne obtočil okolo Risvanisa, a už by šiel sám na Petráša. Risvanis tesne pred šestnástkou stiahol nášho útočníka, za čo videl červenú kartu. Belasí v závere prvého dejstva zavreli DAC pred jeho bránou, z tlaku však rezultovala len zrazená strela Čakvetadzeho.

Obraz hry zo záveru prvého dejstva pokračoval aj v druhom polčase. Belasí búšili do obranného valu DAC s cieľom zvrátiť nepriaznivý priebeh. Spočiatku to boli strely zo strednej vzdialenosti, Kucka či Kankava takto neuspeli. Po hodine hry Čavrič okamžite využil trochu voľného priestoru, posunul si loptu okolo obrancu a jeho prudkú strelu Petráš aj so šťastím vyboxoval na roh. V 68. min sme sa však už dočkali. Pauschek centroval, Kuckovu hlavičku Petráš vyrazil, a Kuco si ju sám dorazil do brány – 1:1. Domáci sa po našom góle pripomenuli aj vpredu, Gavričovu nepríjemnú strelu zrazil Kašia. Belasí chceli tri body a naďalej sa tlačili dopredu. Malik v 78. min po centri Lovata dostal loptu do siete, gól však pre ofsajd neplatil. Kucka to v 87. min skúsil z diaľky, lopta letela tesne vedľa pravej žrde. Zakrátko Čakvetadze prenikol zľava a dával center do stredu, Kucka hlavičkoval nad. V závere sa už skóre nezmenilo, na Žitnom ostrove sa body delili.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 7. Blackman – 68. Kucka

Žlté karty: 34. Pinto, 70. Brunetti – 52. Kankava

Červená karta: 40. Risvanis (DAC)

Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Poláček

Návšteva: 9161 divákov

Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana – Dimun, Káčer – Blackman (81. Szánthó), Kalmár (42. Kružliak), Gavrič (81. Ramadan) – Krstovič (27. Niarchos)

Slovan: Chovan – Medveděv (39. Pauschek), Kašia, Vernon, Lovat – Kucka, Kankava (90. Agbo) – Čavrič (86. Green), Weiss (86. Zmrhal), Čakvetadze - Malik (90. Sharani)