Home Matches Season 2022/23 Európska liga 3. predkolo: Olympiakos FC - ŠK Slovan Bratislava
Európska liga | 2022 / 23 | 3. predkolo | August 4, 2022 at 21:00 | Štadión Georgiosa Karaiskakisa
1 : 1
( 0 : 0 )
Olympiakos FC
86. El-Arabi
63. Green

Game Report

Belasí nastúpili v rozostavení s tromi strednými obrancami, pri absencii Weissa ml. mal kapitánsku pásku Vernon. Olympiakos síce mal prvú šancu, keď Masouras mieril zvnútra šestnástky nad, no inak boli slovanisti v prvom polčase nebezpečnejší. Prvý náznak prišiel po necelej štvrťhodine, keď Pauschek potiahol loptu stredom ihriska a už v dobrej pozícii dal Greenovi, ktorý však nezakončil. Zakrátko posielal Green loptu cez šestnástku, Zmrhal trafil v sklze z uhla do pravej žrde. Za Olympiakos hrozil najmä útočník Soares, ktorý hlavičkoval zblízka nad. V 22. min sme videli najväčšiu príležitosť prvého dejstva. Belasí predviedli rýchlu akciu, keď Pauschek poslal loptu Greenovi a ten ju dal z prvej Barseghjanovi, ktorý bol zoči-voči Vaclíkovi. Žiaľ, z tohto mini-súboja vyšiel úspešnejšie český brankár. Do prestávky mali slovanisti ešte jednu šancu. V 38. min po signáli zo štandardky zakončil Kucka, ktorý bol možno aj za hranicou pravidiel atakovaný brániacim hráčom, no v každom prípade, lopta letela nad brvno.

Po prestávke si belasí naďalej držali svoj herný koncept. V úvode druhého polčasu ustáli dve nepríjemné situácie. Masouras najprv vyslal prudkú strelu k bližšej žrdi, Chovan vyrazil na roh. V 62. min zase Camara zakončil po signáli z rohu na bližšej žrdi, Chovan výborne reagoval a vytlačil loptu z bránkovej čiary. O minútu sme sa dočkali gólu. Po Vernonovom nákope dopredu donútil Green aktivitou Sokratisa k chybe, získal loptu a zoči-voči Vaclíkovi nezaváhal – 0:1! Olympiakos sa snažil o odpoveď, no belasí dobre bránili. Nepríjemný moment sme ustáli v 80. min, keď sriedajúci Rodrigues mieril z hranice šestnástky nad. Ani dopredu sme nerezignovali, po skvelej individuálnej akcii Čakvetadzeho chýbal Kuckovi kúsok, aby hlavičkoval zvnútra pokutového územia. Žiaľ, v 86. min bolo vyrovnané. Valbuena centroval z rohu a El-Arabi zblízka hlavou vyrovnal - 1:1. Zakrátko po podobnej situácii hlavičkoval aj Sokratis, našťastie nepresne. V 89. min mal Ramirez na kopačke víťazný gól, keď ho Kucka parádne našiel, no venezuelský útočník z bezprostrednej blízkosti trafil do Vaclíka. Skóre sa už nezmenilo, pred odvetou je teda všetko otvorené.

Olympiakos Pireus – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 86. El-Arabi - 63. Green

Žlté karty: 58. M´Vila, 69. Masouras – 73. Kašia

Rozhodovali: Visser – Vanyzere, Nijssen (všetci Belgicko)

Olympiakos: Vaclík – Pipa, Sokratis, Cisse, Reabciuk – Camara (68. Valbuena), Kunde, M´Vila – Zinckernagel (55. Randjelovič), Soares (68. El-Arabi), Masouras (79. Rodrigues)

Slovan: Chovan – Kašia, Abena, Vernon – Pauschek, Kankava, Kucka (90. Agbo), Zmrhal (85. Medveděv) – Barseghjan (82. Ramirez), Čakvetadze (90. Čavrič) - Green