Home Matches Season 2022/23 Európska liga 3. predkolo: ŠK Slovan Bratislava - Olympiakos FC
Európska liga | 2022 / 23 | 3. predkolo | August 11, 2022 at 20:30 | Tehelné pole
2 : 2
( 1 : 1 - 3 : 4 pen )
90. Šaponjič, 108. Green
Olympiakos FC
54. Zinckernagel, 101. Camara

Game Report

Belasí nastúpili v identickej zostave ako v Aténach. Na Tehelnom poli to bolo v úvodnej fáze opatrné, ani jeden tím nechcel urobiť chybu. Prvý vážnejší strelecký pokus vyslal po necelej štvrťhodine Čakvetadze, Vaclíkovi lopta vypadla z rúk, napokon bol z toho roh. V 25. min mal tutovku Olympiakos. Oblúčik z kopačky Masourasa ešte El-Arabi pred Chovanom jemne tečoval, náš brankár však predviedol výborný zákrok pravou nohou a podržal belasých. Záverečná fáza prvého polčasu patrila skôr belasým. Najprv si Čakvetadze urobil priestor pred šestnástkou, Vaclík jeho prudkú strelu dokázal vyraziť. Následne Kucka mieril zvnútra šestnástky po strieľanom centri Vernona nad. V závere prvého dejstva ešte Kucka pekne našiel pred bránou Pauscheka, jeho koncovku zrazil obranca na roh.

Po prestávke ako prví pohrozili belasí. Čakvetadze vymyslel peknú akciu, Barseghjan našiel oblúčikom Greena, ktorý hlavičkoval zblízka nad. Zakrátko prišiel nešťastný moment. V 54. min strieľal Zinckernagel spoza šestnástky, a jeho tečovaný pokus zapadol k ľavej žrdi našej brány – 0:1. Po hodine hry sme mohli vyrovnať, keď sme zavreli Olympiakos pred jeho bránou, na konci bol prudký strieľaný center Zmrhala, no Vaclík zasiahol. V 77. min si tribúny pýtali pokutový kop po zákroku na Šaponjiča v šestnástke Olympiakosu, arbiter na biely bod neukázal. Ďalšiu šancu sme mali v 84. min, no Šaponjičovu strelu Vaclík pokryl. V poslednej minúte sme dostali loptu do siete, no gól Šaponjiča pre ofsajd neplatil. Následne sme prežili brvno po brejku hostí a potom to prišlo. Agbo parádne po skrátenom rohu napálil loptu do šestnástky a Šaponjič ju nasmeroval do siete - 1:1. V nadstavenom čase sme prišli o Abenu, ktorý bol po druhej žltej karte vylúčený. Zápas dospel do predĺženia.

V predĺžení belasí statočne vzdorovali aj v početnom oslabení. V stej minúte sme však inkasovali, keď po rýchlej akcii hostí a sklepnutí Masourasa trafil Camara zblízka do siete - 1:2.

Dráma však pokračovala. V 108. min sme vyrovnali po signáli zo štandardky, keď Čakvetadzeho oblúčik šiel cez Kašiu na Greena, ktorý hlavičkou prekonal Vaclíka - 2:2. V 118. min mal Ramirez na kopačke rozhodnutie, no po výbornom centri Greena zakončil na zadnej žrdi nad. Duel dospel do penaltového rozstrelu.

Penaltový rozstrel:

Ramirez premenil, trafil pekne k ľavej žrdi - 1:0

Kunde prestrelil - 1:0

Šaponjič na úvod druhej série napálil k pravej žrdi, Vaclík vystihol smer, no na prudkú loptu nedosiahol - 2:0

Bouchalakis strelou do stredu brány skóroval - 2:1

Kucka v tretej sérii prekopol bránu - 2:1

Masouras poslal Chovana na opačnú stranu a vyrovnal stav rozstrelu - 2:2

Green začal štvrtú sériu, s prehľadom premenil - 3:2

Ávilovu strelu takmer Chovan vyrazil, no lopta aj tak skončila v sieti - 3:3

Čakvetadzeho strelu Vaclík vyrazil - 3:3

Valbuena poslal Olympiakos ďalej - 3:4

ŠK Slovan Bratislava – Olympiakos Pireus 2:2 (0:0), 3:4 po pp. a pen. rozstrele

Góly: 90. Šaponjič, 108. Green - 54. Zinckernagel, 101. Camara

Žlté karty: 66. Abena, 66. Green, 90. Ramirez, 90. Kucka – 66. Cissé, 66. Kunde, 90. Soares, 105. Vaclík, 115. Manolas