Home Matches Season 2022/23 Fortuna liga Game 3: ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce
Fortuna liga | 2022 / 23 | Game 3 | July 30, 2022 at 18:00 |
60. Barseghjan, 72. Green, 84. Agbo, 90. Jeřábek (vl.)
MFK Zemplín Michalovce
9. Kanu, 45. Pena

Game Report

Belasí začali oproti stredajšiemu zápasu s Ferencvárosom vo výrazne pozmenenej zostave, v ktorej zostal len Giorgi Čakvetadze. Nášmu mužstvu však nevyšiel vstup do stretnutia a prvý polčas vo všeobecnosti. Prehrávali sme po ňom 0:2, keď za hostí skórovali Kanu a Pena.

Vladimír Weiss st. zrealizoval cez prestávku štyri zmeny. Belasí si postupne vytvorili tlak, ktorý bol po hodine hry odmenený kontaktným gólom Barseghjana, ktorý zužitkova krížnu prihrávku Lovata. Súpera sme definitívne zlomili v záverečnej 20-minútovke. Green sa v 72. minúte dobre zorientoval v šestnástke a presnou strelou vyrovnal – 2:2. V 84. minúte sme dokonali obrat, keď Agbo po skrumáži v šestnástke namieril do siete a strelil mimoriadne dôležitý gól - 3:2. Následne sme prežili šancu hostí, a v závere ešte stopér hostí Jeřábek tečoval strelu Šaponjiča do vlastnej siete.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 4:2 (0:2)

Góly: 60. Barseghjan, 72. Green, 84. Agbo, 90. Jeřábek (vl.) – 9. Kanu, 45. Pena

Bez kariet

Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Kuba

Návšteva: 3264 divákov

Slovan: Trnovský – Hrnčár, Križan (77. Zmrhal), Voet (46. Abena), Lovat – Mustafič, Agbo, Holman (46. Barseghjan) – Čakvetadze, Medved (46. Šaponjič), Čavrič (46. Green)

Michalovce: Száraz – Kotula, Ranko, Jeřábek, Mendez – Pena (55. Slebodník), Vaško, Begala – Jánošík (82. Volanakis), Kanu (55. Adler), Marcin (67. Žofčák)

Goals
  • 8' 0:1 Wisdom Kanu
  • 45' 0:2 Brian Pena Perez-Vico
  • 60' 1:2 Tigran Barseghyan
  • 72' 2:2 Andre Green
  • 83' 3:2 Uche Agbo
  • 90' 4:2 Michal Jerabek (vl.)