Home Matches Season 2022/23 Príprava A Game 6: ŠK Slovan Bratislava - FC Zbrojovka Brno
Príprava | 2022 / 23 | Game 6 | January 20, 2023 at 14:00 | Hlavný štadión FK Senica
2 : 1
( 1 : 1 )
26. Čavrič, 82. Kucka
FC Zbrojovka Brno
19. Ševčík

Game Report

Belasí začali dobre a aj napriek tomu, že sa nachádzajú v inej fáze prípravy ako Brno, vstúpili do zápasu aktívnejšie. Mali aj prvú šancu, keď Weiss krásne našiel napravo Čavriča, a ten ešte centrom vyzval pred bránou Greena. Jeho hlavičku brankár Berkovec zázračne vyrazil na roh. Brno využilo svoju prvú veľkú šancu, keď sa hlavička Řezníčka odrazila od brvna a Ševčík dorazil - 0:1. V 26. min bolo vyrovnané. Zmrhal vysunul v šestnástke Greena, ktorý ešte krížnou loptou ponúkol pozíciu Čavričovi, a ten takmer roztrhol sieť - 1:1. Brno ešte do prestávky vyslalo dve nepríjemné strely zo strednej vzdialenosti, Chovan bol pripravený.

Vladimír Weiss st. cez prestávku vymenil celú základnú jedenástku okrem Vernona De Marca. V 70. minúte sa do hry dostal aj brankár Martin Trnovský, keď vystriedal Adriána Chovana. Belasí mali aj po prestávke viac príležitostí, možnosti Adlera či Sharaniho sa neujali. V 82. min to už prišlo - Čakvetadze centroval z rohu na bližšiu žrď a Kucka hlavičkoval do siete - 2:1. Slovan tak v prvom prípravnom meraní síl dosiahol zaslúžené víťazstvo.

ŠK Slovan Bratislava - FC Zbrojovka Brno 2:1 (1:1) - hrali v Senici

Góly: 26. Čavrič, 82. Kucka - 19. Ševčík

Rozhodovali: Parilák - Lauer, Kardelis

Slovan: I. polčas: Chovan - Medveděv, Križan, Vernon, Lovat - Mustafič, Kankava - Čavrič, Weiss, Zmrhal - Green

II. polčas: Chovan (70. Trnovský) - Tóth, Kašia, Voet, Vernon - Kucka, Lichý, Agbo - Sharani, Adler, Čakvetadze

Brno: Berkovec - Hrabina, Hlavica, Šural, Divíšek (46. Granečný) - Texl, Blecha - Fousek (71. Hladík), Ševčík (81. Falta), Alli (81. Nečas) - Řezníček (81. Rogožan)