Home Matches Season 2022/23 Slovnaft Cup Game 5: MFK Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava
Slovnaft Cup | 2022 / 23 | Game 5 | February 7, 2023 at 16:00 | Štiavničky, Banská Bystrica
1 : 2
( 1 : 1 )
MFK Dukla Banská Bystrica
43. Hanes
21. Malik, 62. Čavrič

Game Report

Belasí nastúpili v rozostavení 4-2-3-1, na hrote útoku operovala zimná akvizícia Malik Abubakari. V mrazivom počasí sa začalo opatrne. Prvý vážnejší strelecký pokus vyslal domáci Faško, mieril tesne vedľa. Belasí v 21. min otvorili skóre, keď Medveděv centroval z pravej strany a Malik prudkou hlavičkou prekonal Hrušku – 0:1. Vzápätí mohol Čavrič zvýšiť, no zblízka neuspel. Ďalšiu dobrú šancu mal Malik, jeho prudkú strelu k pravej žrdi Hruška vyrazil. Namiesto zvýšenia nášho náskoku prišlo tesne pred prestávkou vyrovnanie. Polievka našiel Hanesa, ktorý loptu z otočky poslal k pravej žrdi – 1:1.

Belasí do druhého polčasu vstúpili s veľkou aktivitou a zamkli domácich pred ich bránou. Kuckovu hlavičku Hruška na dvakrát chytil, Čavričovu krížnu strelu odvrátil z čiary obranca spoza už prekonaného Hrušku. Následne Kucka zblízka neuspel, a Hruška zneškodnil aj prudký pokus Weissa k ľavej žrdi. V 62. min to však už prišlo, keď sa Čavrič zbavil obrancu a parádnou strelou spoza šestnástky umiestnil loptu pod brvno – 1:2. Belasí sa ešte tlačili za tretím gólom, ten sa im napriek niekoľkým sľubným možnostiam pridať nepodarilo. Z Banskej Bystrice si však odviezli to najdôležitejšie, a síce postup do štvrťfinále.

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Góly: 43. Hanes - 21. Malik, 62. Čavrič

Žltá karta: 30. Vernon (Slovan)

Rozhodovali: Glova – Bednár, Vorel

Návšteva: 781 divákov

Banská Bystrica: Hruška – Slávik, Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský (68. Migaľa) – Richtárech (79. Demian), Ľupták (68. Köröš) – Hanes (68. Pišoja), Polievka (79. Franko), Rymarenko - Faško

Slovan: Chovan – Medveděv, Kašia, Voet (83. Jarjué), Vernon – Kucka, Kankava – Čavrič (71. Čakvetadze), Weiss (89. Agbo), Zmrhal (71. Sharani) - Malik (83. Green)