Home Matches Season 2023/24 Niké liga Game 13: MFK Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava
Niké liga | 2023 / 24 | Game 13 | November 4, 2023 at 15:00 |
30. Čavrič, 48. a 86. Marcelli, 55. Strelec

Hlasy trénerov

Vladimír Weiss st.
tréner Slovana

„Sme radi, že zápas dopadol takto po nie dobrom úvode. Zo začiatku sme boli nepozorní, v prvom polčase sme málo behali bez lopty, po prestávke to bolo oveľa lepšie. Dali sme štyri góly, z tohto pohľadu som spokojný. Mali sme ešte niekoľko kontier, ktoré sme mali riešiť inak. Za stavu 0:1 sme však nehrali dobre, neboli sme takí aktívni ani hladní ako by sme chceli. Cez polčas som nekričal, veril som, že to príde, že budeme viac kombinovať a behať. Druhý polčas bol z našej strany výborný, v defenzíve i ofenzíve. Dobre sme bránili Polievku, najmä od gólu sa nám ho darilo dostupovať a zdvojovať. Trápila nás viróza, chýbali Lukáš Pauschek či Juraj Kucka, a Jaba Kankava mal trošku svalové problémy, no verím, že do štvrtka sa dáme dokopy. Milanovi Borjanovi som dnes dal voľno, chytal Martin Trnovský. Myslím si, že ďalší zápas s Lille bude vypredaný a ľudia nás prídu podporiť. Tešíme sa, dáme do toho všetko, aj keď vnímame kvalitu súpera, ktorú ukazuje v Ligue 1. Emócia od fanúšikov nás ženie na hranicu možností, verím, že tak to bude aj v zápase s Lille."

Mário Auxt
tréner Banskej Bystrice

„Z nášho pohľadu sme predviedli dva úplne rozdielne polčasy. Najmä v prvom sme boli vyrovnaným súperom, vytvorili sme si dostatok šancí. Žiaľ, gól sme dali len po štandardke. Pre nás bol zlomový gól na 1:2 a chyby, ktoré sme tam urobili, aj pri treťom góle. Myslím si, že potom sa hráči chceli vyrovnať Slovanu, no už sme prepadávali a to bola voda na mlyn súpera, ktorý je silný v prechodových fázach. Pre nás je to veľké poučenie pre ďalšie zápasy.“