Home Matches Season 2023/24 Niké liga Game 8: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Niké liga | 2023 / 24 | Game 8 | May 4, 2024 at 18:00 | Tehelné Pole
25. Blackman, 52. Marcelli
MŠK Žilina
7. Bile, 33. Ďatko, 90. Adang

Game Report

V dobrej atmosfére sa začalo svižne. Žilinčania šli rýchlo do vedenia, keď v siedmej minúte využili svoju prvú šancu. Po rýchlej akcii z pravej strany zakončoval Bile do odkrytej brány – 0:1. Takmer okamžite mohlo byť vyrovnané, Marcelli sa otočil okolo brániaceho hráča a zblízka mieril do bočnej siete. Belasí postupne pridávali a blížili sa k vytúženému gólu. Ten prišiel v 25. min po tom, ako Barseghjan z otočky trafil do žrde, na čo lopta poskakovala pri Belkovi na čiare. Celé to vyriešil Blackman, ktorý ju dorazil do siete – 1:1. Nasledovala pokojnejšia pasáž hry, ktorú ukončil v 37. min druhý žilinský úder. Jamborovu strelu Borjan vyrazil, Iľko to ešte posunul doprava k Ďatkovi, ktorý zakončil do prázdnej brány – 1:2. Predsa len ešte mohlo byť do polčasu vyrovnané. Barseghjan sa zbavil dvoch Žilinčanov na pravej strane, už z čiary to dával pred bránu, no Belko na dvakrát zasiahol.

Belasí vstúpili do druhého polčasu aktívnejšie a zakrátko boli odmenení druhým gólom. V 52. min vymyslel Weiss krásnu kolmicu na Marcelliho, ktorý prudkou krížnou strelou nedal Belkovi šancu – 2:2. Od 62. minúty sme však hrali v početnom oslabení, keď Savvidis ako posledný hráč nedovolene zastavil Bileho, a predčasne putoval pod sprchy. Z následného priameho kopu Javorček prudko namieril ponad múr, Borjan výborne zasiahol. Naše mužstvo ani v oslabení nerezignovalo na ofenzívnu aktivitu. Strelec potiahol loptu do šestnástky a už-už šiel vystreliť, obranca v poslednej chvíli odvrátil na roh. V 83. min prišlo dvojnásobné striedanie, namiesto Weissa a Strelca prišli Vojtko a debutant Isaac. Keď už sa zdalo, že zápas dospeje k remíze, dostal Adang v nadstavenom čase veľa priestoru a strelou k pravej žrdi rozhodol o žilinskom triumfe - 2:3.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:3 (1:2)

Góly: 25. Blackman, 52. Marcelli - 7. Bile, 33. Ďatko, 90. Adang

Žlté karty: 42. Pauschek - 21. Gidi

Červená karta: 62. Savvidis (Slovan)

Rozhodovali: Dohál – Zemko, Hrmo

Návšteva: 6350 divákov

Slovan: Borjan – Blackman, Bajrič, Wimmer, Zmrhal – Pauschek, Savvidis – Barseghjan, Weiss (84. Isaac), Marcelli (89. Sharani) - Strelec (84. Vojtko)

Žilina: Belko – Minárik, Stojčevski, Ndjeungoue – Ďatko (77. Bari), Gidi (77. Adang), M. Sauer, D. Javorček (90. Essomba) - Bile, Jambor, Iľko (77. Hranica)