Home Matches Season 2024/25 Niké liga Game 2: ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová
Niké liga | 2024 / 25 | Game 2 | August 3, 2024 at 20:30 |
77. Barseghjan (z 11 m)
FK Železiarne Podbrezová

Game Report

Belasí nastúpili s ôsmimi zmenami v zostave oproti súboju s Celje, z utorka zostali v základnej jedenástke len Kašia, Tolič a Mak. Kapitánsku pásku si navliekol Guram Kašia.

V príjemnom letnom futbalovom večere sa spočiatku hralo najmä v strede poľa. Oba tímy si boli navzájom vedomé svojich silných stránok. Ako prví pohrozili hostia. Sanusi to skúsil spoza šestnástky a lopta preletela tesne nad brvnom. V 25. min sme mali prvú vyloženú šancu duelu. Marcelli vysunul kolmicou Maka, ktorý operoval na hrote, a ten zoči-voči Dankovi zakončil krížnou strelou kúsoček vedľa pravej žrde. O desať minút aktívny Marcelli zakončil falšom, Danko bol pripravený. Skóre sa mohlo meniť aj v 38. min po tom, ako sme vykombinovali Podbrezovú. Tolič vyslal strieľaný center a Oravec si takmer vsietil vlastenca, keď loptu zastavila pravá žrď. V závere prvého dejstva ešte Trnovský dobre zasiahol pri priamom kope a strele k žrdi.

Hostia cez prestávku dvakrát striedali, a práve Yirajang, nový muž na ihrisku, nám robil poriadne problémy. Trnovský najprv výborne zasiahol pri jeho prudkej krížnej strele, a následne vyrazil aj jeho pokus smerujúci pod brvno. Železiari mali dve šance v rozmedzí 64. – 65. min, Sanusi aj Galčík zakončili zblízka tesne mimo. Belasí sa tiež nadýchli, keď Mak mohol po kolmici za obranu postupovať sám na bránu, Danko jeho únik zastavil za cenu faulu za šestnástkou, za čo videl žltú kartu. Nasledovali dve naše striedania, Mustafiča a Marcelliho nahradili Strelec s Weissom. Naše mužstvo ofenzívne ožilo, a začali prichádzať nebezpečné akcie. Po strieľaných centroch Barseghjana sme sa ešte nepresadili, no v 77. min prišiel vytúžený gól. Weissa v šestnástke nedovolene zastavil Grešák, a kopali sme pokutový kop. Barseghjan z penalty nezaváhal, prudko napol sieť pri ľavej žrdi - 1:0! Hostia pochopiteľne vrhli všetky sily do ofenzívy, belasí si však už cenné víťazstvo postrážili a tešili sa z troch bodov.

Štatistický sumár
ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (0:0)

Gól: 77. Barseghjan (z 11 m)

Žlté karty: 57. Tolič, 65. Mak – 65. Danko, 76. Saliman

Rozhodovali: Dzivjak – Hancko, Halíček

Návšteva: 5338 divákov

Slovan: Trnovský – Medveděv (81. Blackman), Kašia, Voet, Vojtko – Savvidis – Mustafič (67. Strelec), Tolič – Barseghjan (87. Bajrič), Mak (81. Sharani), Marcelli (67. Weiss)

Podbrezová: Danko – Koštrna, Oravec, Mrva – Grešák (83. Appiah), Talakov, Chyla (81. Štefánik), Sanusi – Galčík (74. Saliman), Depetris (46. Smékal), Juritka (46. Yirajang)