Home Matches Season 2024/25 Niké liga Game 5: MFK Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava
Niké liga | 2024 / 25 | Game 5 | August 25, 2024 at 18:00 |
( 0 : 0 )
MFK Dukla Banská Bystrica
66. Metsoko, 74. Barseghjan

Game Report

Zo stredajšej základnej jedenástky zo zápasu s Midtjyllandom dnes začal len Guram Kašia. Prvýkrát v základnej zostave naskočil len 16-ročný Maxim Mateáš, a ligový debut zažil Idjessi Metsoko

Belasí mali pred veľmi peknou kulisou a v horúcom počasí prvé príležitosti. Naše mužstvo držalo v prvom polčase častejšie loptu na kopačkách a hrozili sme smerom dopredu. Metsokove prvé zakončenie letelo aj po teči obrancu nad, a Marcelli po dobrej prihrávke Medveděva nezakončil dostatočne dôrazne. Dukla sa prvýkrát pripomenula v 22. min, a hneď z toho bola veľká príležitosť. Rymarenko využil zaváhanie v našej rozohrávke, šprintoval na Trnovského, ten však výborne pravou rukou zmenil smer lopty pri snahe o kľučku, a Kašia to vyriešil odkopom na roh. O päť minút nás doslova kúsoček delil od prvého gólu. Marcelli zrýchlil akciu, Metsoko zakončoval už zvnútra šestnástky, a Reháka zachránilo brvno. Zakrátko mieril Mustafič prudkou strelou tesne nad. V prvom dejstve ešte pohrozil Rymarenko, no Trnovský bol pripravený pri jeho pokuse do stredu.

Vladimír Weiss st. cez prestávku dvakrát striedal, Mateáša s Makom nahradili Tolič s Barsehjanom. Hra sa postupne ešte viac rozbehla a gól visel vo vzduchu. V 57. min domácich druhýkrát zachránila bránková konštrukcia. Znovu v tom bol Metsoko, ktorý dával loptu Toličovi, a ten trafil zblízka brvno. Po hodine sme ustáli dve možnosti domácich. Pišoja našiel loptou pod seba Hlinku, ten z prvej vystrelil, a Trnovský výborne zasiahol. Akcia pokračovala, Rymarenko prenikol z opačnej strany, kde to skúšal na bližšiu žrď, no Trnovský bol opäť pripravený. V 66. min sme sa už dočkali. Tolič dal v strede Barseghjanovi, a ten vyslal výbornú kolmicu do šestnástky. Metsoko si prebral loptu a povedľa Reháka ju poslal k pravej žrdi – 0:1! Zápas sme preklopili na svoju stranu a v 74. min sme pridali dôležitú gólovú poistku. Tolič sa na pravej strane doslova pohral s obranou Dukly, a po jeho oblúčiku pred bránu sa k lopte dostal Barseghjan. Ten vedel, čo spraviť, a prudkou strelou rozvlnil sieť – 0:2. Belasí mohli zakrátko pridať aj tretí gól, no Marcelli dvakrát zblízka neuspel. V nadstavenom čase ešte Strelec mieril sám na Reháka, na dvakrát však neuspel. Zápas uzavrel domáci Brenkus, ktorý vyslal prudkú strelu z diaľky, a Trnovský výborne zasiahol.

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)

Góly: 66. Metsoko, 74. Barseghjan

Žltá karta: 81. Rymarenko (Dukla)

Rozhodovali: Micheľ – Štrbo, Vass

Dukla: Rehák – Mensah, Willwéber, Klimpl (62. Šikula) – Pišoja, Richtárech (78. Brenkus), Hlinka, Záhumenský (78. Hanes) – Slebodník (70. Veselovský) – Rymarenko, Malec (62. Ľupták)

Slovan: Trnovský – Medveděv, Kašia (68. Wimmer), Voet, Vojtko – Savvidis – Marcelli (86. Mišovič), Mustafič, Mateáš (46. Tolič), Mak (46. Barseghjan) – Metsoko (68. Strelec)