Home Matches Season 2024/25 Niké liga Game 6: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Niké liga | 2024 / 25 | Game 6 | September 1, 2024 at 15:30 | Tehelné Pole
( 0 : 2 )
MŠK Žilina
32. Kaprálik, 41. Hranica, 58. D. Ďuriš, 82. a 90. Sauer

Game Report

Belasí nastúpili s ôsmimi zmenami v základnej zostave oproti stredajšiemu zápasu s Midtjyllandom, kapitánsku pásku mal Guram Kašia.

Pred pekne zaplneným hľadiskom a v stále horúcom počasí malo naše mužstvo dobrý vstup do stretnutia. Belasí držali Žilinu na dištanc, a sami hrozili streleckými pokusmi. Najaktívnejší bol v nich Barseghjan, ktorý to viackrát skúsil zo strednej vzdialenosti. V 19. min mieril spoza šestnástky tesne nad, podobne to bolo o dve minúty neskôr. Zakrátko Barseghjan kolmicou vyzval do úniku Marcelliho, ten z prvej zakončil, no Belko vyrazil. Žilinčania sa nadýchli a po svojich možnostiach boli veľmi efektívni. V 32. min totiž Kaprálikova tečovaná strela zapadla k pravej žrdi, a hostia viedli – 0:1. O deväť minút si Hranica zasekol loptu a umiestnil ju k ľavej žrdi – 0:2. Belasí boli z týchto dvoch úderov otrasení a ešte do prestávky to mohlo byť aj horšie. Minárik trafil brvno, Trnovský zneškodnil samostatný únik Bileho, a v nadstavenom čase Vojtko odvrátil z čiary po voleji Ďuriša.

Vladimír Weiss st. cez prestávku dvakrát striedal, Medveděva a Marcelliho nahradili Blackman s Toličom. Naše mužstvo vstúpilo do druhého dejstva s náporom so snahou ešte zvrátiť nepriaznivý stav. Barseghjan v 49. min vyslal parádnu prudkú strelu z prvej, a hostí zachránilo brvno. O minútu Mustafič mieril z dobrej pozície do stredu, a Mak vzápätí tesne mimo. Žilina kontrovala v 56. min, keď Bariho zrazená strela skončila na žrdi. V 58. min sa však už po tretíkrát menilo skóre, keď Ďuriš po samostatnom úniku preloboval Trnovského – 0:3. Na belasej strane nasledovali ďalšie tri zmeny, namiesto Vojtka, Mustafiča a Maka, prišli Wimmer, Weiss a Strelec. Aj napriek našej snahe sme už nemali síl ani energie na obrat. Naopak, v 82. min bol stav na tabuli skóre ešte horší, keď Sauer spoza šestnástky trafil k pravej žrdi - 0:4. Vzápätí Trnovský kryl tutovku Kaprálikovi. V nadstavenom čase ešte Sauer pridal zblízka piaty gól hostí.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 0:5 (0:2)

Góly: 32. Kaprálik, 41. Hranica, 58. D. Ďuriš, 82. a 90. Sauer

Žltá karta: 80. Weiss (Slovan)

Rozhodovali: Kráľovič – Bednár, Zemko

Návšteva: 8119 divákov

Slovan: Trnovský – Medveděv (46. Blackman), Kašia, Bajrič, Vojtko (68. Strelec) – Barseghjan, Savvidis, Mustafič (68. Weiss), Marcelli (46. Tolič) – Metsoko, Mak (68. Wimmer)

Žilina: Belko – Minárik, Hubočan (81. Stojčevski), Ndjeungoue – Hranica (64. Pališčák), Gidi, Káčer (81. Sauer), Bari – Kaprálik, Bile (64. Alijagič), Iľko (40. D. Ďuriš)