Home Matches Season 2024/25 Niké liga Game 9: MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava
Niké liga | 2024 / 25 | Game 9 | September 27, 2024 at 20:00 | Štadión Michalovce
2 : 4
( 1 : 1 )
MFK Zemplín Michalovce
20. Arevalo, 90. Pačinda
45. Barseghjan, 64. a 78. Strelec, 89. Sharani

Game Report

V Michalovciach tesne pred zápasom spŕchlo, inak sa však hralo v príjemných futbalových podmienkach. Domáci boli proti úradujúcemu majstrovi a lídrovi od úvodu patrične namotivovaní, čo dokumentovali prvou strelou zápasu. Kyziridis to skúsil zo strednej vzdialenosti, Takáč bol pripravený. V 11. min sme prvýkrát rozvlnili sieť za brankárom Lukáčom. Barseghjanov gól však pre ofsajd neplatil. Po štvrťhodine prišla silná fáza Michaloviec. Arevalovu prudkú krížnu strelu Takáč vytesnil na roh, Marcinov pokus z ďalšej akcie zastavili naši obrancovia. Do tretice sme však už v 20. min inkasovali. Žofčák vyslal jeden zo svojich kvalitných centrov, Arevalo hlavičkoval a aj keď Takáč loptu zasiahol, nezabránil v jej ceste do siete – 1:0. O tri minúty mohlo byť vyrovnané. Po našej rýchlej akcii zakončil Barseghjan zblízka do Lukáča, Strelec z dorážky mieril povedľa brankára, ktorého však zachránil jeden z obrancov. V nasledujúcej fáze hry sme ťažko hľadali kľúč proti sformovanej obrane. V 36. min sme to skúsili po signáli zo štandardky, Barseghjanovmu pokusu chýbal len kúsok. O dve minúty prudkú hlavičku Taradudu do stredu Takáč chytil. Náš brankár zasiahol aj v 42. min po prízemnej strele Marcina. V nadstavenom čase sme vsietili veľmi dôležitý vyrovnávajúci gól. Tolič si naľavo zasekol obrancu, jeho strelu Lukáč len vyrazil, a Barseghjan doklepol do siete – 1:1.

Po prestávke sa hra ešte viac rozbehla. V 47. min Weiss kolmicou vysunul Strelca, ten šiel sám na Lukáča, no neuspel. O chvíľu Takáč výborne vyboxoval nebezpečnú hlavičku Marcina. V 55. min sme ustáli obrovskú šancu domácich, keď Arevalo najprv trafil žrď, a Marcin z dorážky minul odkrytú bránu. Po necelej hodine Tolič krásne napriahol spoza šestnástky, Lukáč vyrazil pri svojej pravej žrdi. Nasledovali dve striedania, keď Szökeho a Gajdoša nahradili Savvidis s Marcellim. Aj domáci striedali, čerstvý Ikoba šiel sám na bránu, no minul. Platilo typické ´nedáš-dostaneš´, a v 64. min sme sa ujali vedenia. Tolič poslal z ľavej strany výborný center pred bránu a Strelec loptu šikovne tečoval popod Lukáča – 1:2! Ďalší dôležitý moment prišiel v 71. min, keď Bednár ako posledný hráč pred šestnástkou fauloval Toliča. Z rúk rozhodcu videl po konzultácii s VAR červenú kartu, takže sme dohrávali v početnej výhode. Tolič mohol z priameho kopu pridať gólovú poistku, mieril pekne pod brvno, no Lukáč vyrazil nad. Zakrátko to Tolič skúšal zo šestnástky k pravej žrdi, tesne minul. Dočkali sme sa v 78. min, keď Barseghjan centroval z rohu a Strelec na bližšej žrdi hlavou prekonal Lukáča - 1:3. Belasí zápas dohrávali v hernej pohode, Ignatenkovu ´jedovku´ k žrdi Lukáč vytesnil. V závere ešte padli dva góly. Najprv Marcelli peknou kolmicou vysunul Sharaniho, a ten zoči-voči Lukáčovi nezaváhal - 1:4. Posledné slovo mali predsa len Michalovce, keď Pačinda po krížnej lopte Petríka upravil na konečných 2:4.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 2:4 (1:1)

Góly: 20. Arevalo, 90. Pačinda – 45. Barseghjan, 64. a 78. Strelec, 89. Sharani

Žlté karty: 43. Taraduda - 71. Tolič

Červená karta: 71. Bednár (Zemplín)

Rozhodovali: Gemzický – Vitko, Hrmo

Návšteva: 3089 divákov

Zemplín: Lukáč – L. Šimko, Bednár, Volanakis, Taraduda – Šimamura – Danko (75. Bahi), Žofčák (60. Zubairu) – Marcin (60. Ikoba), Arevalo (86. Pačinda), Kyziridis (86. Petrík)

Slovan: Takáč – Blackman, Kašia, Wimmer, Medveděv – Szöke (60. Savvidis) – Tolič, Gajdoš (60. Marcelli) – Barseghjan (82. Sharani), Strelec (82. Metsoko), Weiss (67. Ignatenko)