Home Matches Season 2024/25 Niké liga Game 10: ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Niké liga | 2024 / 25 | Game 10 | October 5, 2024 at 20:30 | Tehelné Pole
AS Trenčín
45. Emeka

Game Report

Vladimír Weiss st. urobil oproti utorku šesť zmien v základnej zostave, pre chorobu vypadol Dominik Takáč, od začiatku začal Martin Trnovský.

Belasí chceli od úvodu otvoriť zápas a zlomiť odpor húževnatých Trenčanov. Už v 5. min prešiel Marcelli po ľavej strane, prekonal aj Slávička, no bližšia žrď bola proti našej gólovej radosti. Zakrátko Gajdošovu koncovku zblízka zrazil obranca hostí. Po štvrťhodine Barseghjan pekne namieril k ľavej žrdi, Sláviček vyrazil a Medveděv neuspel pri pokuse o dorážku. Belasí naďalej tlačili. V 22. min hostí druhýkrát zachránila žrď po strele Barseghjana, keď zakončil našu peknú akciu. O chvíľu to skúsil Marcelli, no Sláviček chytil. Naše mužstvo sa stále snažilo prekonať obranný blok hostí, no väčšie šance už do polčasu neprišli. Ignatenko ešte v 43. min mieril tesne nad. A tak prišiel obrovský šok. Po rohu Holúbeka a nedorozumení medzi Trnovským a našimi obrancami hlavičkoval Emeka na zadnej žrdi do prázdnej brány – 0:1.

Vladimír Weiss st. cez prestávku trikrát striedal. Voeta, Medveděva a Gajdoša nahradili Wimmer, Blackman a Savvidis. V 50. min sme sa hneď aj dočkali vyrovnania. Blackman ako jeden z čerstvých hráčov vyslal center z pravej strany a Stojsavljevič si pred Strelcom zrazil loptu do vlastnej brány – 1:1. Gól nám vlial ďalšiu energiu. Marcelli po Toličovom centri hlavičkoval nad, a Marcelliho strieľaný center Sláviček vytlačil mimo nebezpečný priestor. V 63. min si Barseghjan hodil loptu netradične na pravačku a poslal to krížne po zemi, Sláviček podržal svojich zákrokom pri pravej žrdi. Skúšali sme to aj z rohov, dva Barseghjanove si hostia takmer vrazili do vlastnej siete. V záverečnej štvrťhodine sme prešli na hru s ďalším útočníkom, keď Metsoko nahradil Sharaniho. Wimmer sa posunul na ľavý kraj obrany a Ignatenko do stredu defenzívnej línie. Mohli sme z toho vyťažiť druhý gól, no Barseghjan v 78. min po skrumáži prekopol bránu. V 83. min prešiel Barseghjan a dal na päťku Strelcovi, no ani on neprekonal Slávička. V samom závere sme ešte zatlačili, no už sme nedokázali pridať vytúžený druhý gól. Na Tehelnom poli sa teda body delili.

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 1:1 (0:1)

Góly: 50. Stojsavljevič (vl.) - 45. Emeka

Žlté karty: 26. Ignatenko, 90. Wimmer (po záverečnom hvizde) – 31. Donkor, 36. Bondarenko, 40. Ibrahim, 55. Emeka, 79. Sláviček

Červená karta: 90. Sláviček (po záverečnom hvizde)

Rozhodovali: Dzivjak – Jekkel, Kmec

Návšteva: 6150 divákov

Slovan: Trnovský – Medveděv (46. Blackman), Bajrič, Voet (46. Wimmer), Sharani (74. Metsoko) – Ignatenko (87. Vojtko) – Tolič, Gajdoš (46. Savvidis) – Barseghjan, Strelec, Marcelli

Trenčín: Sláviček – Pavek, Bondarenko, Stojsavljevič, Holúbek – Bariš (84. Zorič) – Uchegbu (67. Fiala), Ibrahim, Hájovský (54. Ben Sallam), Donkor (54. Sunday) - Emeka (84. Bagín)

Goals
  • 45' 0:1 Chinonso Emeka
  • 50' 1:1 Lazar Stojsavljevic (vl.)