Home Matches Season 2024/25 Liga majstrov 3. kolo kvalifikácie: ŠK Slovan Bratislava - APOEL FC
Liga majstrov | 2024 / 25 | 3. kolo kvalifikácie | August 7, 2024 at 20:30 | Tehelné Pole
2 : 0
( 0 : 0 )
74. Petrovič (vl.), 90. Mak
APOEL FC

Game Report

Belasí nastúpili v takmer identickej zostave ako pred týždňom s Celje. Jediná zmena nastala na pravom krídle, kde štartoval Tigran Barseghjan, a Róbert Mak bol pripravený na lavičke náhradníkov.

Vo fantastickej atmosfére sa začalo vo vysokom tempe. Prvé minúty patrili belasým, ktorí častejšie držali loptu a pokúsili sa APOEL zatlačiť. Úvodnú veľkú šancu však mali hostia, keď Dražič strieľal nebezpečne z otočky, a len tesne minul ľavú žrď. V 16. min sme rozvlnili sieť za brankárom Belecom, Kuckov gól však neplatil pre signalizovaný faul nášho hráča. Našu prvú tutovku sme mali v 25. min po tom, ako Barseghjan unikol po pravom krídle a naservíroval center Strelcovi. Ten zakončil zblízka hlavou, žiaľ, do mieste, kde Belec dokázal zasiahnuť. Zakrátko Tolič ponúkol loptu do výbornej pozície Weissovi, jeho pokus zblokoval obranca na roh. V tejto fáze sme mali prevahu, ktorú sme chceli korunovať gólom. Blízko bol aj Barseghjan, jeho ´obaľovačke´ chýbali len centimetre. V 37. min sa Kucka nečakane zjavil na zadnej žrdi a poriadne vystrašil Beleca, ktorý zachraňoval na bránkovej čiare. Záver prvého polčasu priniesol ešte jednu šancu hostí, Tejerovu prudkú strelu po zemi Takáč chytil.

Po prestávke sme mali prvú šancu my, keď sme prečíslili obranu súpera. Strelec brejk zakončil pokusom do stredu brány, kde bol Belec pripravený. V 58. min sa rozvlnila sieť aj za Takáčom, ani v tomto prípade sa však skóre nemenilo, pretože Ndongala zakončoval z ofsajdu. Do tretice sa vlnila sieť aj v 71. min, a teraz už to bola pravá belasá eufória. Tolič vyslal kolmicu Barseghjanovi, a jeho strieľaný center si brániaci Petrovič vrazil do siete. Pôvodný ofsajdový verdikt VAR zvrátil, a viedli sme - 1:0! APOEL pochopiteľne vyvinul aktivitu v snahe vyrovnať, v 85. min sme ustáli nepríjemnú štandardnú situáciu hostí. V nadstavenom čase sme mali ešte jednu obrovskú šancu, Makovu prudkú strelu Belec vyrazil. Ani brankár hostí však už o malú chvíľu nemal nárok. Marcelli prihral pred šestnástku Makovi, a ten nádhernou strelou k ľavej žrdi priniesol na Tehelné pole neskutočnú eufóriu - 2:0!

ŠK Slovan Bratislava – APOEL FC 2:0 (0:0)

Góly: 74. Petrovič (vl.), 90. Mak

Žlté karty: 57. Bajrič, 84. Kašia - 18. Tejera, 36. Sušič, 67. G. Kostadinov

Rozhodovali: Lindhout – Honig, Inia (všetci Holandsko)

Návšteva: 20 404 divákov

Slovan: Takáč – Blackman, Kašia, Wimmer, Sharani – Bajrič – Barseghjan (79. Mak), Kucka, Tolič, Weiss (90. Marcelli) - Strelec (90. Szöke)

APOEL: Belec – Sušič, Petrovič, Dvali, Quintillá – G. Kostadinov, Tejera – Ndongala (87. Donis), Meyer (74. El-Arabi), Marcinos – S. Dražič (87. Cheabake)

Goals
  • 75' 1:0 3 Radosav Petrović (vl.)
  • 91' 2:0 21 Róbert Mak