Home Matches Season 2024/25 Liga majstrov 3. kolo kvalifikácie: APOEL FC - ŠK Slovan Bratislava
Liga majstrov | 2024 / 25 | 3. kolo kvalifikácie | August 13, 2024 at 19:00 | GSP Stadium
0 : 0
( 0 : 0 )
APOEL FC

Game Report

Belasí nastúpili s jednou zmenou oproti zápasu v Bratislave, keď na pravom krídle začal Róbert Mak, a Tigran Barseghjan bol pripravený na lavičke náhradníkov.

V horúcom cyperskom večere a pred búrlivou atmosférou vyrukoval APOEL s očakávaným úvodným náporom. Už v druhej minúte sme ustáli obrovskú šancu, keď domáci útočník hlavičkoval do brvna, a Takáč bravúrne kryl následnú dorážku. Pri nej síce asistent rozhodcu signalizoval ofsajd, čo však nevymazalo výborný zákrok nášho brankára. Takmer okamžite sme odpovedali, Kucka to skúsil z diaľky k pravej žrdi, a Belec musel zasiahnuť. Nasledovala fáza hry, keď nás APOEL zavrel pred vlastnou šestnástkou, a museli sme čeliť množstvu centrovaných lôpt. Prišli aj šance. V 20. min mieril Marcinos tesne nad, a zakrátko Takáč perfektne vyrazil tečovanú strelu. Postupne sme sa dostali viac do hry a v 27. min aj pred bránu domácich, Tolič miesto strely ešte hľadal Strelca, z čoho rezultoval len roh. Do konca prvého polčasu sme ešte ustáli dve nebezpečné hlavičky. Prvá mierila tesne nad, pri druhej nám pomohla pravá žrď.

Po prestávke sme mali dve možnosti na otvorenie skóre. Najprv Sharani našiel na bližšej žrdi Strelca, a ten z výbornej pozície tesne minul. V 50. min Tolič kolmicou vysunul Maka, ten sa zbavil obrancu a šiel sám na brankára. Aj jeho prekonal, avšak APOEL zachránila ľavá žrď. Domáci neustále búšili v snahe zmazať svoje dvojgólové manko. Po hodine hry sme prežili ďalšiu horúcu chvíľu, keď Kašia na čiare zachránil po hlavičke z bezprostrednej blízkosti. V 67. min potom domáci zaútočili po svojej pravej strane a Takáč výborne vyriešil neprehľadnú situáciu. Vladimír Weiss st. v 75. min zrealizoval dvojnásobné striedanie, namiesto Weissa ml. a Strelca prišli Barseghjan s Marcellim. APOEL stále tlačil, no od 80. min sme hrali v početnej výhode po tom, ako Petrovič videl za faul na Barseghjana druhú žltú, a následne červenú kartu. Hneď o dve minúty sme mohli zápas definitívne zavrieť, no Bajrič po prihrávke Barseghjana mieril ponad odkrytú bránu. Následne sme mali ďalšiu šancu, Zuberu zblízka neuspel. Zvládli sme aj desaťminútové nadstavenie a v Nikózii sme sa tešili z postupu do play-off Ligy majstrov!

APOEL FC – ŠK Slovan Bratislava 0:0 – v súčte skóre z dvojzápasu 0:2

Žlté karty: 13. Cheabake, 45. Petrovič - 11. Tolič, 24. Wimmer, 28. Weiss, 78. Kucka, 79. Takáč, 81. Sharani

Červená karta: 81. Petrovič (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Stegemann – Dietz, Günsch (všetci Nemecko)

APOEL: Belec – Petrovič, Dvali, Sušič (90. Cipriano) – Cheabake (69. Donis), G. Kostadinov, Sarfo (69. Meyer), Quintillá – Ndongala (69. S. Dražič), El-Arabi, Marcinos (76. Corbu)

Slovan: Takáč – Blackman, Kašia, Wimmer, Sharani – Bajrič – Kucka, Tolič (62. Szöke) – Mak (85. Savvidis), Strelec (75. Barseghjan), Weiss (75. Marcelli)