Home Matches Season 2017/18 Fortuna liga Game 22: FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2017 / 18 | Game 22 | March 3, 2018 at 14:00 | Zlaté Moravce
( 0 : 1 )
FC Nitra
37. Šporar

Game Report

Slovan začal podľa očakávania aktívne a zavrel Nitru na obrannej polovici. Ako prvý to vyskúšal po siedmich minútach Čavrič, z 20 metrov namieril do pripraveného Šípoša. Po štvrťhodine hry Holman vystrelil z priameho kopu povedľa múru k bližšej žrdi, lopta letela zaujímavo, no tesne minula bránu. Zakrátko Čavrič z krídla centroval pred bránu, Holman bol sám pred päťkou, loptu však nezasiahol dostatočne dôrazne. Belasí drvivú väčšinu času držali loptu na svojich kopačkách, Šulla stále čakal na prvý zákrok. Na záver prvej polhodiny vyslal Holman center zo štandardky, loptu v šestnástke zasiahol Čavrič, no trafil len Šípoša. Vzápätí si Moha parádne narazil loptu s Holmanom a okamžite strieľal, Šípoš opäť zasiahol. Aktivita belasých slávila úspech v 37. min, keď sa Holman parádne uvoľnil na ľavej strane. Už v šestnástke vyslal strieľaný center na zadnú žrď, kde bol Šporar, ktorý zblízka dotlačil loptu do siete – 0:1. Vzápätí mohol Slovan pridať druhý zásah, Šporar prešprintoval do šestnástky a dal pred bránu, kde bol Rabiu, ktorého gólovú stranu zrazil obranca Križan.

Slovan mal výborný vstup do druhého polčasu, hneď si vypracoval štyri dobré príležitosti. V 50. min hlavičkoval Rabiu po centri Mohu zblízka vedľa. O štyri minúty Moha z ľavého rohu šestnástky prudkou krížnou strelou tesne minul šibenicu. Vzápätí Šípoš boxoval center Sekuliča len pred seba, Rabiu dorazil, no žiaľ do nitrianskeho brankára. Výbornú fázu hry uzavrel Čavrič, ktorý z úrovne bránkovej čiary vyslal prihrávku na bližšiu žrď, kde bol Holman, ktorý neprepálil nitriansky obranný val. V 67. min predviedli belasí brejk po pravej strane, Moha hľadal pred bránou Šporara, ešte pred ním však zasiahol Šípoš. Nitrania prvýkrát v zápase pohrozili až v 72. min, keď osamotený Kotrík na zadnej žrdi vystrelil nepresne. V 81. min postupoval Militosyan sám na Šullu, našťastie mieril vedľa brány. Definitívu mohol o minútu neskôr pridať Holman, ktorý sa parádne obtočil na ľavom kraji šestnástky, odkiaľ okamžite vystrelil a Šípoš loptu vyrazil na brvno. Vzápätí po rohu znovu Holman pálil z diaľky, tentoraz z pravej strany, a Šípoš opäť v poslednej chvíli vyrazil na roh. V 85. min pálil Nono z 30 metrov, jeho pokus mal skvelé parametre, no aj po zásahu Šípoša skončila lopta na hornej sieti. Slovan v závere už víťazstvo udržal a hráči sa tak spolu s fanúšikmi radovali zo zisku cenných troch bodov.