Home Matches Season 2018/19 Fortuna liga Game 18: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Fortuna liga | 2018 / 19 | Game 18 | December 8, 2018 at 13:45 | Štadión Pasienky

(tréner Slovana)

„Odohrali sme naozaj excelentný prvý polčas. Kvalita bola na oboch stranách, aj Žilina ukázala, že má potenciál. My sme sa však na súpera dôkladne pripravili a využili sme jeho slabiny. Naši hráči sa dobre pohybovali, mali dobrú ponukovú činnosť a boli dostatočne efektívni, aj keď okrem štyroch pekných gólov sme mali ešte ďalšie šance, aby sme stav navýšili. Darilo sa nám nachádzať voľné priestory za obranou Žiliny. Pre nás je jednoduchšie, keď sem príde súper, ktorý chce hrať futbal. Po prestávke a prestriedaní kvalita našej hry predsa len trochu klesla. Prakticky bolo rozhodnuté, dali sme priestor aj ďalším hráčom. Šancu dostal aj 17-ročný David Strelec a zhostil sa jej výborne. Bude dostávať čoraz väčší priestor, čo bude výborné preňho i pre klub. Vyhrali sme zaslúžene, sme radi, že sme natiahli našu sériu bez prehry aj do budúceho roka, a naopak sme prerušili tú žilinskú. Zimujeme na prvom mieste, hráči si teraz môžu užiť zaslúžené dovolenky a potom sa opäť pustíme do práce.

Jaroslav Kentoš
(tréner Žiliny)

„Slovan vyhral zaslúžene. V prvom polčase bol jednoznačne lepší, strelil pekné góly. Hrali sme veľmi zle, súper nás vo všetkom prevýšil. V druhom polčase sme zmenili systém a náš výkon sa o niečo zlepšíl, ale na zvrat to už nestačilo. Gratulujem Slovanu k víťazstvu, máme na čom pracovať, aby sme sa zlepšili.“