Home Matches Season 2018/19 Fortuna liga Game 19: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | Game 19 | February 16, 2019 at 16:00 | MOL Aréna
( 0 : 0 )
FK DAC 1904 Dunajská Streda
79. Šporar (z 11 m)

Game Report

V šlágri medzi prvým a druhým v tabuľke sa začalo zostra. Už v 4. min vyslal Holman peknú kolmicu na Šporara, ktorý sa rútil sám na Jedličku. Snažil sa obhodiť brankára DAC, ten spolu s loptou stiahol aj Šporara, penalta sa však nepískala. Po štvrťhodine Suchockij centroval na zadnú žrď, Šporar sa zavesil do vzduchu a jeho hlavičku vytlačil Jedlička končekmi prstov na roh. Následne kontroloval DAC, nožničky K. Vidu po rohovom kopu odvrátil Šporar. V 22. min sa po ďalšej Holmanovej prihrávke rútil na bránu Moha, loptu si však posunul príliš dopredu, čo využil Jedlička a zasiahol. Po polhodine uťal Apau nebezpečný brejk domácich, avšak za cenu zranenia v súboji s Taiwom. Mitch to po ošetrení ešte skúsil, avšak v 37. min už musel striedať a nahradil ho Jurij Medveděv. Rušné chvíle nastali v závere prvého dejstva. Najprv Greif vyrazil jedovku K. Vidu, na opačnej strane hľadal Šporar pred bránou Čavriča, ktorý sa v dobrej pozícii nedostal do koncovky. Po protiútoku DAC zakončil Tretjakov tesne vedľa a bodku za prvým dejstvom napísal Božikov, keď po rohu hlavičkou len tesne minul priestor troch žrdí.Hneď po niekoľkých sekundách druhého polčasu sme sa mohli ujať vedenia. Čavrič rozbehol akciu na pravej strane, lopta putovala cez Šporara až na Mohu, ktorý však v súboji zoči-voči neprekonal Jedličku. Po hodine hry dostal Suchockij loptu z priameho kopu do siete, gól však neplatil pre signalizovaný ofsajd. Následne si zachytal aj Greif – najprv vyrazil nepríjemnú strelu Kalmára a potom zasiahol pri pokuse Šatku. V 71. min prešiel Moha až do šestnástky, z výbornej pozície mieril tesne vedľa brány. Belasí sa v 78. min konečne dočkali gólu. Po centri Medveděva hral Blackman v šestnástke rukou, a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si postavil Andraž Šporar a s prehľadom ju umiestnil do stredu brány, Jedlička šiel na opačnú stranu – 0:1. V 83. min sme boli blízko k druhému gólu, keď Ljubičič po štandardke hlavičkoval do brvna. V 88. min sa dvojica Moha - Šporar dostala do brejku, v poslednej chvíli však zasiahol Jedlička. V samom závere sa ešte domáci snažili vyrovnať, belasí však všetky nebezpečné situácie ustáli a radovali sa z veľmi cenného víťazstva.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 79. Šporar (z 11 m)

Žlté karty: 85. K. Vida, 90. Kalmár - 66. Ljubičič, 90. Šporar

Rozhodovali: Glova – Benko, D. Hrčka

Návšteva: 12 135 divákov

Dunajská Streda: Jedlička – Blackman (84. Kone), Šatka, Huk, Koštrna – M. Vida – Tretjakov, Herc (84. Ronan), Kalmár, K. Vida - Taiwo (80. Čmelík)

Slovan: Greif – Apau (36. Medveděv), Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps – Čavrič (90. Dražič), Holman (85. Guzmics), Moha - Šporar