Home Matches Season 2018/19 Fortuna liga Game 20: Športový klub futbalu Sereď - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | Game 20 | February 23, 2019 at 14:00 | Štadión pod Zoborom
0 : 1
( 0 : 1 )
Športový klub futbalu Sereď
24. Šporar

Martin Ševela
tréner Slovana

„Mali sme výborný vstup od zápasu, už v 30. sekunde mal Čavrič tutovku a v úvodnej dvadsaťminútovke sme mali celkom štyri vyložené šance. Napokon sme skórovali po krásnej akcii stredom ihriska na jeden dotyk. Zápas bol skôr bojovný než kvalitný, my sme sa museli prispôsobiť dôrazu a bojovnosti, s ktorou súper vyrukoval. Vylúčenie paradoxne negatívne ovplyvnilo hru, po prestávke nám chýbala ľahkosť na lopte, hrali sme príliš zložito. Teší nás víťazstvo i ďalšie čisté konto, defenzíva pracovala na výbornú, súper prakticky nemal priamu strelu na bránu. Máme však na čom pracovať. V takýchto zápasoch treba streliť druhý, prípadne tretí gól, inak súper ešte stále žije a snaží sa hrýzť až do konca stretnutia. Mali sme tuším 14 streleckých pokusov, skórovali sme však len raz, takže potrebujeme byť efektívnejší a potvrdzovať našu kvalitu. Bol to iný duel než pred týždňom v Dunajskej strede, ale získali sme rovnaké tri body a natiahli sme skvelú víťaznú sériu z ihrísk súperov.“

Karel Stromšík
tréner Serede

„Gratulujem Slovanu k víťazstvu. Začali sme s veľkým rešpektom, veľa sme kazili, čo bola voda na mlyn súperovi. Slovan si vypracoval veľmi dobré šance, ktoré však nepremenil. Po inkasovanom góle sme sa snažili hru upokojiť a snažili sme sa o vyrovnanie, avšak počas prvého polčasu sme si nevytvorili šancu. Bojovnosťou sme sa snažili vyrovnať súperovi, chceli sme prechádzať do brejkov, ale hrať proti Slovanu v početnom oslabení je veľmi, veľmi ťažké.“