Home Matches Season 2018/19 Fortuna liga Game 30: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Fortuna liga | 2018 / 19 | Game 30 | May 11, 2019 at 15:00 | Tehelné pole
3., 58. a 80. Šporar, 32. Holman, 43. Dražič, 84. Moha
MŠK Žilina
49. Gamboš, 74. Vallo

Game Report

Belasí mali skvelý vstup do stretnutia. Už v 3. min sa Šporar dobre zorientoval v šestnástke a po obrannom zákroku Ananga, ktorý odvrátil loptu iba na brvno, bez väčších ťažkostí skóroval – 1:0. Naši futbalisti pokračovali v aktivite, Bajričovu hlavičku zblízka Holec vytesnil. Hostia sa postupne osmeľovali a prvú šancu mali v 31. min, keď Boženík zasiahol loptu na bližšej žrdi a pozorný Greif vyrazil na roh. Potvrdilo sa pravidlo „nedáš-dostaneš,“ Suchockij z následnej akcie naservíroval loptu do stredu šestnástky Holmanovi, ktorý trafil nezadržateľne pod brvno – 2:0. V 38. min sa zatriaslo brvno na našej bráne po strele Škvarku zo strednej vzdialenosti. Silné chvíle belasých prišli v závere prvého polčasu. Najprv nám vyšiel rýchly brejk a Šporarovu krížnu strelu vytlačil Holec na roh. V 43. min však po Suchockého autovom vhadzovaní vystrelil Dražič z 20 metrov nádherne falšom do ľavého horného rohu, Holec nemal šancu – 3:0.

Žilina po prestávke kontrovala podobnou mincou, Gamboš z diaľky namieril pod brvno – 3:1. Odpoveď však nenechala na seba dlho čakať. Moha si v 58. min už v šestnástke počkal na vhodný moment na prihrávku a oblúčikom ponúkol gól Šporarovi, ktorý trafil prudko po zemi popri Holecovi – 4:1. Otvorený a atraktívny futbal pokračoval, v 66. min sa pripomenuli Žilinčania, Boženík zakončoval zblízka a Greif vyrazil na roh. Hostia sa v 75. min ešte vrátili do zápasu, keď Škvarka centroval zo štandardky a Vallo hlavou znížil - 4:2. Hrdinom popoludnia bol Andraž Šporar, ktorý si v 80. minúte prebral dlhú loptu, prešprintoval Kašu a lahôdkovým lobom prehodil Holeca - 5:2. Dominanciu belasých ešte v 83. min podčiarkol Moha, ktorý si z krídla posunul loptu na stred a krásnou krížnou strelou trafil k ľavej žrdi žilinskej brány - 6:2.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 6:2 (3:1)

Góly: 3., 58. a 80. Šporar, 32. Holman, 43. Dražič, 84. Moha – 49. Gamboš, 74. Vallo

Žlté karty: 52. Holman, 81. Ljubičič (obaja Slovan)

Rozhodovali: Glova – Weiss, Bobko

Návšteva: 12 533 divákov

Slovan: Greif – Medveděv (10. Apau), Guzmics, Bajrič, Suchockij – Ljubičič – Čavrič (75. Strelec), Dražič, Holman (69. Nono), Moha – Šporar

Žilina: Holec – Anang, Kaša, Králik, Sluka – Gamboš – Myslovič (84. Bernát), Škvarka, Diaz, Mihalík (66. Vallo) - Boženík (74. Balaj)