Home Matches Season 2018/19 Fortuna liga Game 31: MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | Game 31 | May 18, 2019 at 17:00 | Michalovce
MFK Zemplín Michalovce
25. Casado, 28. Diarra (z 11 m), 68. Turik
39. a 76. Šporar, 61. Dražič

Game Report

Belasí mohli v Michalovciach po úvodnej desaťminútovke pri lepšej efektivite vyhrávať minimálne dvojgólovým rozdielom. Posúďte sami – v 1. min netrafil Čavrič presne po centri Suchockého, následne Dražič po prihrávke Čavriča neprepasíroval loptu do siete a potom Holman zo siedmich metrov trafil len do Bieszczada. A ešte Rabiu v 17. min parádne trafil odrazenú loptu a Bieszczad ju vyškriabal z pravého horného rohu do žrde a na roh. Následne však Rabiu musel pre zdravotné ťažkosti odstúpiť a obraz hry sa začal meniť. Varovanie Kountouriotisa, ktorý vyslal prudkú strelu falšom, sa ešte gólom neskončilo, Šulla stihol loptu vyraziť. Následne však už Casado prehlavičkoval nášho brankára a domáci viedli – 1:0. Ešte horšie bolo o tri minúty neskôr, keď rozhodca vyhodnotil stret Apaua a Kountouriotisa ako penaltový. Diarra z pokutového kopu trafil k žrdi – 2:0. Slovanisti sa postupne otriasli z dvoch úderov a záver polčasu opäť patril im. V 36. min vyslal Holman dobrú prihrávku napravo Čavričovi, ktorý preloboval Bieszcazda a tesne aj bránu. Zakrátko našiel Suchockij z rohu na bližšej žrdi Šporara, jeho hlavičku kryl domáci brankár. Až v 39. min po dlhej lopte v podaní Ljubičiča vyhral Šporar osobný súboj s obrancami i brankárom a doslova silou vôle dotlačil loptu do siete – 2:1. V samom závere mohol Šporar aj vyrovnať, po strieľanom centri Suchockého hlavičkoval tesne nad bránu.

Krátko po prestávke mohlo byť vyrovnané. Strelu Šporara zrazil obranca k Čavričovi, ten zblízka namieril len do Bieszczada. Vzápätí postupoval Šporar sám na bránu, Špiriak mu však ešte stihol v poslednej chvíli zabrániť v streleckom pokuse. Pri michalovských brejkoch bol v permanencii Šulla, ktorý vyrazil nepríjemné pokusy P. Kolesára i Kountouriotisa. Vytúžené vyrovnanie prišlo v 61. min po akcii, ktorú rozbehol Šporar v strede ihriska. Prihrávkou vysunul napravo Čavriča, ten vyslal strieľaný center a Dražič trafil do odkrytej brány – 2:2. Nerozhodný stav vydržal len sedem minút. V 68. min po rýchlom brejku namieril Turik k pravej žrdi – 3:2. Gólová prestrelka na východe pokračovala a v 76. min bolo vyrovnané. Čavrič si zbehol po krídle a vyslal ideálnu prihrávku Šporarovi, ktorý zblízka namieril do siete - 3:3. O tri minúty neskôr sa do vyloženej šance dostal Sulley, zoči-voči Šullovi napálil do ľavej žrde. V ďalšej šanci Michaloviec vystrelil Trusa zo stredu šestnástky nad. V 83. min podnikol Bajrič útočný výpad a perfektnou prihrávkou našiel Šporara, ten si obhodil brankára, dostal sa však prílši blízko k čiare a už nestihol zakončiť. Belasí ešte v samom závere ustáli nebezpečnú štandardku domácich, po ktorej hlavičkoval Trusa tesne vedľa.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 3:3 (2:1)

Góly: 25. Casado, 28. Diarra (z 11 m), 68. Turik – 39. a 76. Šporar, 61. Dražič

Žlté karty: 70. Tounkara, 77. Vojtko, 85. P. Kolesár - 87. Suchockij

Rozhodovali: Dohál – Benko, Weiss

Návšteva: 1186 divákov

Michalovce: Bieszczad – M. Kolesár, Špiriak, Grič, Vojtko – Casado (87. Mavretič) – Diarra, P. Kolesár, Turik, Kountouriotis (65. Trusa) – Tounkara (71. Sulley)

Slovan: Šulla – Apau, Guzmics, Bajrič, Suchockij – Ljubičič, Rabiu (19. Nono, 74. Ratao) – Čavrič, Holman, Dražič - Šporar