Home Matches Season 2019/20 Fortuna liga Game 7: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2019 / 20 | Game 7 | September 1, 2019 at 18:00 | MOL Aréna
FK DAC 1904 Dunajská Streda
52. a 75. Ramirez, 36. Davis (z 11 m), 45. K. Vida, 68. Fábry
18. Šporar (z 11 m), 54. Abena

Game Report

Belasí nastúpili oproti odvete s PAOK FC s piatimi zmenami v základnej zostave. Od úvodu mali loptu častejšie na kopačkách než DAC a vypracovali si aj prvú príležitosť. Po štvrťhodine ušiel Moha po krídle a naservíroval na stred Nonovi, ten mieril zo šestnástky tesne vedľa. O tri minúty prešiel Moha do pokutového územia, kde ho domáci obranca poslal nedovolene k zemi. Andraž Šporar z penalty trafil do stredu brány a prekonal Jedličku – 0:1. DAC sa pripomenul až v 24. min, keď K. Vida hlavičkoval a Greif bez problémov zasiahol. Jeden z kľúčových okamihov duelu prišiel v 36. min a belasí sa po ňom právom mohli cítiť poškodení. K. Vida po súboji s de Kampsom spadol bez zavinenia nášho hráča na trávnik. Rozhodca šokujúco nariadil penaltu a ešte šokujúcejšie bolo, že Joerimu udelil červenú kartu. Davis pokutový kop premenil – 1:1. Ešte horšie to bolo v nadstavenom čase prvého dejstva, keď K. Vida po centri Blackmana zblízka trafil k žrdi – 2:1.

Belasí aj napriek početnému oslabeniu aktívne vstúpili do druhého polčasu. Najprv Moha unikol po ľavej strane, no v súboji zoči-voči trafil len Jedličku. Zakrátko sa Nono oprel z voleja do lopty, Jedlička vyrazil pri svojej ľavej žrdi. DAC po tretíkrát udrel v 52. min, keď zblízka hlavičkoval Ramirez – 3:1. Skvelé bolo, že sme už o dve minúty odpovedali. Apau vybojoval roh, Nono centroval, Abena vyhral vzdušný súboj a dal nám nádej – 3:2. V 69. min to však bolo opäť o dva góly, Fábrymu sadla strela zo strednej vzdialenosti – 4:2. O minútu neskôr prihral Šporar do šestnástky striedajúcemu Danielovi, jeho strela z uhla skončila na bočnej sieti. V 74. min sa Šporar uvoľnil na hrote útoku, v dobrej pozícii vystrelil, no jeho pokus zrazil v poslednej chvíli Kružliak. Potvrdilo sa pravidlo nedáš-dostaneš, na opačnej strane sa v šestnástke uvoľnil Ramirez a z uhla trafil do ľavého horného rohu – 5:2. V 82. min Daniel vystihol zlú malú domov v podaní obrancu DAC, dokázal aj obísť Jedličku, no koncovka mu nevyšla.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 5:2 (2:1)

Góly: 52. a 75. Ramirez, 36. Davis (z 11 m), 45. K. Vida, 68. Fábry - 18. Šporar (z 11 m), 54. Abena

Žlté karty: 56. Koštrna, 86. Oravec - 43. Suchockij, 47. Abena, 83. Ljubičič

Červená karta: 35. de Kamps

Rozhodovali: Sedlák – Hancko, Benko

Návšteva: 11 679 divákov

DAC: Jedlička – Koštrna, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis – Oravec, M. Vida – Blackman (90. Taiwo), Fábry (88. Divkovič), K. Vida (90. Veselovský) - Ramirez

Slovan: Greif – Apau, Abena, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps – Dražič (69. Daniel), Nono (72. Holman), Moha - Šporar (79. Strelec)

Goals
  • 18' 0 : 1 9 Andraž Šporar
  • 36' 1 : 1 31 Eric Javier Davis Grajales
  • 45' 2 : 1 10 Kristopher András Vida
  • 52' 3 : 1 9 Eric Kleybel Ramirez Matheus
  • 54' 3 : 2 14 Myenty Abena
  • 68' 4 : 2 21 Andrej Fábry
  • 75' 5 : 2 9 Eric Kleybel Ramirez Matheus
Bookings
  • 35' ČERVENÁ KARTA / RED CARD 6 Joeri De Kamps
  • 43' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 23 Artem Sukhotskyy
  • 47' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 14 Myenty Abena
  • 57' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 26 Kristián Koštrna (C)