Home Matches Season 2019/20 Fortuna liga Game 11: MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2019 / 20 | Game 11 | October 6, 2019 at 18:00 | Štadión MFK Ružomberok

tréner Slovana

„Do Ružomberka sme prišli s cieľom vyhrať, ale po zápase musíme brať aj bod. Nehovorím často o súperoch, no musím povedať, že Ružomberok odohral výborný zápas, domáci išli viac než na sto percent a my sme sa ťažko presadzovali. Urobili sme ľahké nevynútené chyby, tiež prameniace z napádania súpera, čo domáci dokázali využiť a v prvom polčase otvorili skóre. Nám chýbala taká ľahkosť, nechceme sa vyhovárať, ale naozaj nie je jednoduché hrať zápasy v rýchlom slede, zvlášť keď sa k tomu pridá náročné cestovanie. Cez prestávku sme si povedali, že domáci pravdepodobne nemôžu vydržať v takom tempe celých 90 minút. Očakával som, že v druhom polčase si vytvoríme viac príležitostí, ale nebolo to úplne tak, súper pokračoval v tom, čo predvádzal v prvom dejstve. Striedajúci hráči priniesli oživenie, Andraž vyrovnal a vezieme si domov bod. Gratulujem domácim k predvedenému výkonu, my musíme byť dnes s bodom spokojní.“

Ján Haspra
tréner Ružomberka

„Ďakujem kolegovi za gratuláciu. Pre nás to bola veľká udalosť, pretože prišiel Slovan po výbornom zápase v Brage, kde sa stretol so špičkovým európskym tímom a zvládol to. Vedeli sme, že Slovan má nahustený program, chceli sme ich unaviť našou agresívnou, poctivou a bojovnou hrou, ktorá dnes mala prvky vysokej kvality. Snažili sme sa eliminovať silné stránky súpera, najmä kombinačnú hru, čo sa nám úspešne darilo. Využívali sme brejkové situácie, mali sme aj viac šancí, no nepremenili sme ich. Pred zápasom by som bol s remízou spokojný, po ňom nie som vyslovene nespokojný, no dalo sa vyťažiť viac, chýbalo len pár minút. Taký je futbal, obaja dali po góle a asi to tak malo byť.“