Home Matches Season 2019/20 Fortuna liga Game 20: ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Fortuna liga | 2019 / 20 | Game 20 | February 22, 2020 at 14:00 | Tehelné pole
( 1 : 0 )
25. Vernon, 73. Ratao
AS Trenčín

Game Report

Belasí nastúpili v takmer identickej zostave ako v prvom jarnom zápase v Trnave, jediná zmena nastala na pravom krídle, kde nastúpil Rafael Ratao. Od úvodu sa hralo v dobrom tempe, prvú šancu mali slovanisti. V 10. min Holman prihrávkou za obranu vysunul Rataa, ten ešte dal do lepšej pozície Hentymu, ktorému v rozhodujúcej chvíli lopta skočila a zblízka tak mieril tesne vedľa brány. Tesne pred uplynutím úvodnej štvrťhodiny predviedol Greif výborný zákrok pri hlavičke van Kessela, napokon sa ukázalo, že hráč Trenčína zakončoval z ofsajdu. Prvý gól padol v 25. min a na našu radosť do brány súpera. Holman pri rozohrávke štandardnej situácie z pomerne ostrého uhla vyslal prudkú loptu ponad múr k bližšej žrdi, Vernon ešte jemne tečoval a Bergsen už sa naťahoval márne – 1:0. Trenčania hrozili najmä v podaní krídelníka Bukariho, ktorý v 34. min prešprintoval po pravej strane a rútil sa sám na Greifa. Náš brankár vyšiel zo súboja zoči-voči úspešne a podržal belasých. O tri minúty predviedol Abena stopérsky výpad až pred bránu súpera, kde mu koncovku v poslednej chvíli zmaril Bergsen. Prvé dejstvo uzavrel Čatakovič nepresnou strelou z hranice šestnástky.

Po prestávke pohrozil van Kessel strelou z hranice šestnástky, Greif bol pripravený a vytlačil loptu nad brvno. Trenčín sa snažil o vyrovnanie, belasí dobre bránili a trpezlivo čakali na svoje chvíle. V 70. min sa Moha uvoľnil na ľavom kraji šestnástky, z uhla skúsil prekvapiť Bergsena, ktorý loptu s námahou vyrazil. O tri minúty si Ratao urobil priestor na hranici šestnástky a peknou strelou na vzdialenejšiu žrď rozvlnil sieť - 2:0! V závere si debut v A-tíme odbili mladíci Žan Medved i Filip Lichý. Trenčania hrýzli až do konca, v 87. min vyslal Depetris nebezpečnú strelu k ľavej žrdi, Greif výborne vyrazil na roh. Belasí duel doviedli do víťazného konca a pripísali si dôležité tri body.

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:0 (1:0)

Góly: 25. Vernon, 73. Ratao

Žlté karty: 45. Moha - 20. Križan, 90. Kapuadi

Rozhodovali: Marhefka – Kováč, Bednár

Návšteva: 5980 divákov

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, Vernon – Nono, de Kamps – Ratao (80. Medved), Holman (83. Lichý), Moha – Henty (67. Daniel)

Trenčín: Bergsen – Šulek, Križan, Kapuadi, Ligeon – El Mahdioui – Bukari, Roguljič, Zubairu (86. Gomes), van Kessel (62. Corryn) – Čatakovič (67. Depetris)