Home Matches Season 2019/20 Európska liga Skupinová fáza: S.C. Braga - ŠK Slovan Bratislava
Európska liga | 2019 / 20 | Skupinová fáza | October 3, 2019 at 18:55 | Estádio Municipal de Braga

(tréner Slovana)

„Uvedomovali sme si vysokú kvalitu súpera. Preto sme nastúpili s rovnakým rozostavením ako v Solúne. Chceli sme, aby mali silné individuality Bragy čo najmenej priestoru. Začali sme veľmi dobre. Po prvej desaťminútovke Braga prevzala iniciatívu, my sme sa trochu stiahli. Domáci mali územnú prevahu, ale do vyložených šancí sme ich nepúšťali. Inkasovali sme po štandardke, z akcií, na ktoré sme mužstvo pripravovali, sa domáci nepresadili. V závere prvého polčasu sme zlepšili našu hru a vyrovnali sme na 1:1. Aj po prestávke mala Braga územnú prevahu i viac šancí a dala krásny gól. Mala brejkové akcie, ktoré nedotiahla do konca. V závere sme zmenili rozostavenie, striedajúci hráči priniesli oživenie a aj so šťastím sme získali bod.

Ricardo Sá Pinto
(tréner Bragy)

„Dnes sme si zaslúžili vyhrať. Boli sme lepším mužstvom. Slovan má kvalitný tím s dobrými individualitami, ale dnes mu pomohlo aj šťastie. Napriek remíze sme stále v dobrej pozícii. Máme štyri body, rovnako ako Slovan a nemyslím si, že by dnešný výsledok mal ohroziť naše postupové šance.“