Home Matches Season 2019/20 Príprava A Game 15: PFC Ludogorets Razgrad - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2019 / 20 | Game 15 | February 7, 2020 at 15:00 | Turecko, Belek
PFC Ludogorets Razgrad
65. Jorginho
62. Nono

Game Report

Hneď po niekoľkých sekundách sa Henty vymanil z obkolesenia obrancov na našej útočnej polovici a prihral do dobrej pozície Mohovi, ktorý však miesto strely ešte volil neúspešnú prihrávku. Po štvrťhodine hry pohrozil aj Ludogorec, prudkú krížnu strelu zrazil Bajrič ešte pred Greifom. V súboji lídrov slovenskej a bulharskej ligy sa hralo v dobrom tempe a často v strede poľa, keďže oba tímy si strážili nebezpečné priestory. Vážnejšia príležitosť prišla až v 35. min, keď Abel poslal nepríjemnú strelu k ľavej žrdi, Greif stihol loptu vyraziť.

Kým v prvom dejstve sme videli minimum vyložených šancí, po prestávke sa situácia zmenila. Po necelej hodine hry hlavičkoval Bajrič po centri zo štandardnej situácie tesne vedľa. V 62. min vyhral Moha osobný súboj s obrancom a prihral na os ihriska Nonovi, ktorý zo strednej vzdialenosti pekne trafil k ľavej žrdi – 0:1. Škoda, že náskok vydržal len niekoľko minút, keď Jorginho po kombinačnej akcii zblízka vyrovnal – 1:1. Po góloch nasledovali ďalšie rušné okamihy. V 67. min vystrelil Henty z otočky k žrdi, Iliev loptu pokryl. Vzápätí Moha zblízka trafil do bočnej konštrukcie. Belasí predviedli v 74. min peknú akciu, Lichý našiel dlhým pasom Rataa, ktorý si posunul loptu na stred a na jeho strelu nemal brankár nárok, loptu žiaľ zastavila pravá žrď. O tri minúty sa podobná situácia zopakovala na opačnej strane, Jorginho trafil pätičkou do žrde. Greif sa predviedol v 82. min, keď reflexívnym zákrokom zneškodnil pokus Jorginha zvnútra šestnástky. Napriek snahe oboch tímov sa už skóre nemenilo a tak sa generálka skončila nerozhodne 1:1.

Ludogorec Razgrad – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 65. Jorginho - 62. Nono

Ludogorec: P. Iliev – Terziev, Cicinho (37. Manolev), Forster, Nedyalkov, Abel, Dyakov, Marcelinho (75. Cauly), Wanderson, Keserü (85. Swierczok), Jorginho

Slovan: Greif – Pauschek, Bajrič, Abena, Vernon – de Kamps (46. Ljubičič), Nono (72. Lichý) – Daniel (46. Ratao), Holman (72. Dražič), Moha – Henty (83. Medved)