Home Matches Season 2020/21 Fortuna liga Game 21: Športový klub futbalu Sereď - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2020 / 21 | Game 21 | February 28, 2021 at 15:00 |
Športový klub futbalu Sereď
7. a 29. Vernon, 56. Nono, 72. Ožbolt (z 11 m), 90. Daniel

Darko Milanič
tréner Slovana

„Môžeme byť spokojní nielen s výsledkom, ale aj so spôsobom, akým sme sa herne prezentovali. Hráči boli od začiatku veľmi motivovaní a správne nastavení. Zápas možno vyzeral byť ľahký, čo však nie je úplne pravda. Sereď bola v strednom a nízkom bloku agresívna, my sme však zvolili správny plán na to, ako ich zdolať. Poslali sme skutočne veľa lôpt za súperovu obranu a celý čas sme boli nebezpeční. Pomohlo nám, že sme ich otvorili dvomi gólmi zo štandardných situácií. Zápas sa však mohol vyvíjať aj iným smerom, keď sme stratili kontrolu v závere prvého polčasu. Z pohľadu celých 90 minút to však bolo dobré, dali sme veľa gólov. Dnešok je dôležitý z pohľadu sebadôvery pred budúcotýždňovým súbojom s Dunajskou Stredou. Bude to úplne iný zápas ako dnes, no je dobré sa naň takto naladiť.

Ján Blaháč
tréner Serede

„Každý, kto sledoval dnešný zápas, musel vidieť, že Slovan bol suverénne lepší a jeho víťazstvo je plne zaslúžené. Zlomom bol gól na 0:3. Celkový výsledok je síce krutý, ale súper bol jednoducho lepší, a my musíme pogratulovať. Po víťazstve v Michalovciach sme mali dobre rozbehnutý boj o hornú šestku, posledné dva zápasy nám však nevyšli.“