Home Matches Season 2021/22 Príprava A Game 3: Admira Wacker Mödling - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2021 / 22 | Game 3 | June 26, 2021 at 16:30 | Bad Blumau
( 0 : 3 )
Admira Wacker Mödling
7. a 20. Hrnčár, 23. Kankava, 55. Henty

Game Report

Vladimír Weiss st. oproti predchádzajúcemu zápasu s Orenburgom urobil rotáciu v zostave, zo základnej jedenástky zo štvrtka hrali dnes od začiatku len Vasil Božikov a Rafael Ratao. Na ihrisku v Bad Blumau začali slovanisti výborne. Prvú veľkú šancu mali v 6. min, Zmrhal centroval do šestnástky a Lichého strelu z voleja vytlačil brankár na roh. O minútu získal Kankava loptu v strede poľa, posunul ju Lichému, ktorý prihral napravo Hrnčárovi. Ten neváhal a krížnou strelou nás poslal do vedenia – 0:1. Po dvadsiatich minútach Admira zaváhala pri autovom vhadzovaní, čo využil Ratao, ktorý sa ujal voľnej lopty a poslal dlhý pas napravo Hrnčárovi. David situáciu vyriešil jednoducho a účelne, ďalšou krížnou strelou pridal druhý gól belasých – 0:2. O ďalšie tri minúty Zmrhal posunul loptu z krídla do stredu Lichému, ktorý sa pekne obtočil okolo brániaceho hráča, a prihral ešte do lepšej pozície Kankavovi. Jaba s prehľadom zakončil a strelil svoj premiérový gól v Slovane – 0:3. Admira hrozila sporadicky, pokus Mustaphu z 28. min letel tesne nad. V závere prvého polčasu sme mali ešte jednu veľkú príležitosť. Hrnčár dával pred odkrytú bránu Zmrhalovi, ten zakončil, no loptu pred čiarou zablokoval obranca. Na prvý pohľad sa zdalo, že loptu možno zastavil rukou, no pokutový kop z toho nebol.

Belasí vstúpili do druhého dejstva so šiestimi zmenami v zostave. Admira hneď pohrozila, Trnovský však pri strele zblízka nemusel zasahovať. V 55. min Medveděv našiel centrom v šestnástke Abenu, ten hlavou sklepol na zadnú žrď Hentymu, ktorý rozvlnil sieť – 0:4. Belasí si zápas kontrolovali, postupne prišli aj ďalšie striedania, do hry sa dostalo všetkých 22 hráčov na dnešnej zápasovej súpiske. V závere ešte slovanisti mohli zvýšiť svoj náskok, Henty predviedol skvelé zrýchlenie, adresoval spätnú prihrávku Dražičovi, ktorého strelu zvnútra šestnástky zrazil obranca na roh. Z brejku pohrozila Admira, proti Hausjellovi však Trnovský výborne vybehol a zmenšil strelecký uhol. Skóre sa už nezmenilo, belasí uzavreli rakúske sústredenie víťazne.

FC Flyeralarm Admira Wacker Mödling – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:3)

Góly: 7. a 20. Hrnčár, 23. Kankava, 55. Henty

Slovan: Šulla (46. Trnovský) – Pauschek (46. Medveděv), Bajrič (75. Rabiu), Abena (75. Kashia), Božikov (46. Vernon) – Mustafič (66. de Kamps) – Hrnčár (46. Čavrič), Kankava (75. Dražič), Lichý (66. Holman), Zmrhal (46. Daniel) – Ratao (46. Henty)

Admira: Leitner – Bauer, Koller, Kerschbaum, Mustapha, Ganda, Malicsek, Auer, Vorsager, Lukacevic, Kronberger, striedali Starkl, Ostrzolek, Aiwu, Kadlec, Hausjell