Home Matches Season 2021/22 Liga majstrov 1. kolo kvalifikácie: ŠK Slovan Bratislava - Shamrock Rovers F.C.
Liga majstrov | 2021 / 22 | 1. kolo kvalifikácie | July 7, 2021 at 18:30 | Tehelné pole
2 : 0
( 1 : 0 )
28. a 47. Ratao
Shamrock Rovers F.C.

Game Report

Belasí mali vo veľkej horúčave prvú šancu stretnutia. Rabiu našiel centrom v šestnástke Rataa, ten loptu zasiahol hlavou, no Mannus v bráne hostí zasahovať nemusel. Shamrock odpovedal rýchlym brejkom, po ktorom mieril Gannus tesne mimo. O dve minúty sa musel predviesť Chovan, keď zneškodnil volej Towella k žrdi. Slovan kontroval prienikom Hentyho, ktorý si zasekol obrancu a vyslal dobre mierenú strelu k pravej žrdi, Mannus sa musel poriadne natiahnuť, aby vyrazil na roh. Belasí to naďalej skúšali, prienik Rataa zastavil tesne pred Mannusom jeden z obrancov. Snaha nášho tímu sa dočkala odmeny v 28. min, keď si na Vernonov center naskočil Ratao a hlavičkou do protipohybu brankára rozvlnil sieť – 1:0. Do prestávky sa aj napriek niektorým náznakom na oboch stranách už skóre nezmenilo.

Belasí mali skvelý vstup do druhého polčasu. Čavrič v šestnástke ešte zabojoval, udržal loptu v hre a vrátil ju pod seba Rataovi, ktorý zblízka prekonal Mannusa – 2:0. Gól dodal novú energiu do našej hry, Kankava to vyskúšal zo strednej vzdialenosti, mieril tesne nad. Shamrock sa snažil reagovať, Chovan dobre zasiahol pri prízemnej strele Towella. Veľkú šancu na tretí gól mal striedajúci Weiss, v samostatnom úniku však neprekonal Mannusa, a z dorážky neuspel ani Hrnčár. V nadstavenom čase Weiss po úniku vybojoval pokutový kop. Ujal sa jeho exekúcie, jeho strelu k žrdi však brankár vyrazil, a Weiss neuspel ani z následnej dorážky.