Home Matches Season 2021/22 Fortuna liga Game 1: MFK Tatran L. Mikuláš - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2021 / 22 | Game 1 | July 24, 2021 at 18:00 |
MFK Tatran L. Mikuláš
68. Pinte
22. D. Krčík (vl.), 72. Lichý, 78. Abena, 90. Ratao

Game Report

Vladimír Weiss st. urobil oproti stredajšiemu zápasu s BSC Young Boys deväť zmien v zostave, kapitánom bol dnes Lukáš Pauschek. V príjemnom futbalovom počasí v Poprade vstúpil nováčik z Liptovského Mikuláša do duelu s očakávaným elánom, úvodné šance však mali belasí. Prvú v 8. min, keď Mustafič hľadal naľavo voľného Strelca, brankár Luksch však včas vybehol. O tri minúty vyslal Hrnčár prvú strelu, skúšal z otočky prekvapiť Lukscha, ten bol pripravený. Následne pohrozili aj domáci, keď po centri z rohu vznikla skrumáž pred našou bránou, ktorú Šulla na dvakrát zahasil. Rušné okamihy pokračovali. V 13. min sme si vypracovali vyloženú šancu po tom, ako Hrnčár peknou prihrávkou pod seba našiel Rabia. Ten už zakončoval zoči-voči Lukschovi, ktorý ešte loptu vytlačil na brvno. Po centri z rohu smerovala hlavička Kashiu za prekonaného Lukscha, na čiare však zasiahol obranca. Dočkali sme sa v 22. min, keď Henty pokračoval v akcii po dlhom a vysokom odkope Pauscheka. Loptu si napravo prevzal Hrnčár a okamžite centroval pred bránu, kde si loptu do vlastnej siete zrazil brániaci D. Krčík – 0:1. Belasí znovu rozvlnili sieť v 36. min, Hentyho gól však neplatil pre ofsajd. Ďalšie naše chvíle prišli v závere polčasu. Najprv Lichého strela letela tesne vedľa a po Strelcovej peknej individuálnej akcii opäť zasiahol Luksch.

Prvý strelecký pokus v druhom dejstve vyslal Tatran, so strelou Bartoša si Šulla bez problémov poradil. Domáci sa vysunuli vyššie a snažili sa o vyrovnanie, belasým sa otvárali brejkové možnosti. Po centri Čavriča hlavičkoval Henty nad, podobne dopadol neskôr Strelec po centri Vernona. Blízko ku gólu sme boli v 61. min, keď Hrnčár vystrelil z priameho kopu a lopta po teči obrancu skončila na hornej sieti. V 68. min bolo vyrovnané, keď center A. Krčíka preletel pred päťku a Pinte zblízka poslal loptu do siete – 1:1. O štyri minúty sme opäť viedli. Strelcov pokus zo šestnástky ešte obranca zablokoval, no Lichý sa pohotovo ujal voľnej lopty a obstrelil Lukscha – 1:2. Náskok sme si už nenechali vziať, naopak, v 78. min sme ho ešte navýšili. Weiss šikovne rozohral štandardku z ľavého kraja ihriska, jeho prízemný center prešiel do stredu k Abenovi, ktorý prudko z voleja napol sieť - 1:3. Domáci sa nevzdávali, no belasí si už v záverečnej desaťminútovke kontrolovali svoj náskok. Belasých ešte podržal Šulla, keď zneškodnil koncovku Šveca z bezprostrednej blízkosti. Belasí ešte v nadstavenom čase prikrášlili skóre, keď Ratao po rohu prestrelil obranu i brankára - 1:4.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (0:1) – hralo sa v Poprade

Góly: 68. Pinte - 22. D. Krčík (vl.), 72. Lichý, 78. Abena, 90. Ratao

Žlté karty: 37. Bartoš - 71. Rabiu

Rozhodovali: Prešinský – Ádám, Galo

Návšteva: 1000 divákov

Liptovský Mikuláš: Luksch – A. Krčík, D. Krčík, Hranáč, Flak – Staš, Gerát (90. Kim) – Laura (63. J. Švec), R. Bartoš, Kačerík (79. Andrič) - Pinte

Slovan: Šulla – Pauschek, Kashia, Abena, Vernon – Lichý (83. Kankava), Mustafič (46. Čavrič), Rabiu – Hrnčár (75. Weiss), Henty (86. Zmrhal), Strelec (75. Ratao)

Goals
  • 23' 0:1 37 Krčík (vl.)
  • 68' 1:1 20 Pinte
  • 72' 1:2 26 Lichý
  • 78' 1:3 14 Abena
  • 90' 1:4 21 Ratao