Home Matches Season 2021/22 Fortuna liga Game 6: ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce
Fortuna liga | 2021 / 22 | Game 6 | August 29, 2021 at 18:00 |
43., 47. a 82. Henty, 49. Čavrič
FC ViOn Zlaté Moravce
7. Ďubek

Game Report

Vladimír Weiss st. urobil oproti štvrtkovému duelu s Olympiakosom päť zmien v základnej zostave, debut v belasom zažil Matúš Vojtko. Do vedenia však z prvej vážnejšej situácie v zápase išli Zlaté Moravce. Kyziridis v 7. min vyhral hlavičkový súboj pred šestnástkou a Ďubek zoči-voči Chovanovi trafil k bližšej žrdi – 0:1. Zakrátko mohlo byť vyrovnané, keď Henty vybojoval loptu pre Čavriča, jeho prudkú strelu síce Kira neudržal, no skrotil loptu ešte pred bránkovou čiarou. Následne to peknou narážačkou skúšala dvojica Henty-Weiss, vyrovnanie však neprichádzalo. ViOn sa pripomenul v 34. min, Mondekov center preletel cez celú šestnástku a Ďubek zblízka opečiatkoval žrď. V závere polčasu predsa len prišli naše chvíle. Najprv Zmrhal hlavičkoval do bočnej siete. A vzápätí, v 43. min, videlo Tehelné pole krásny futbalový okamih. Zmrhal centroval loptu do šestnástky Hentymu a ten z voleja trafil nádherne do protiľahlého horného rohu – 1:1. Do prestávky sme mohli aj otočiť skóre. Najprv Hentyho tečovanú strelu pokryl Kira a potom Henty znovu dostal loptu do siete, hlavný arbiter však ešte predtým videl faul v súboji Zmrhala s Kirom.

Belasí v nastolenom trende pokračovali aj po prestávke. Weissov oblúčik pred bránu obrana ViOn-u nedôrazne odvrátila, čo využil Henty, ktorý loptu doslova dotlačil do siete – 2:1. V 49. min si Čavrič potiahol z krídla loptu na stred, vystrelil a aj zásluhou teču obrancu skóroval – 3:1. Definitívnu poistku mohol zakrátko pridať Zmrhal, sám zo stredu šestnástky však trafil Kiru. Po hodine hry Henty potiahol brejk a ponúkol šancu Zmrhalovi, aj v tomto prípade však uspel brankár hostí. Henty bol naďalej aktívny, po centri zo štandardky hlavičkoval tesne vedľa brány. ViOn sa nevzdával, v 74. min nebezpečne hlavičkoval Chobot, Chovan loptu pokryl pri svojej pravej žrdi. Vzápätí Henty ukážkovou kolmicou vysunul Weissa, ten to chcel ešte "vyšperkovať" prihrávkou na Greena, vracajúci sa Tóth však túto snahu prekazil. Postupne sa otvárali priestory na brejky, pri ďalšom tentoraz Green krásne našiel vpredu Dražiča, ten však prestrelil bránu. V 80. min Križan zachránil za svojho stopérskeho kolegu Kašiu, keď odvrátil hlavičku Kyziridisa, smerujúcu do brány. Henty v 82. min dovŕšil hetrik, keď si prebral kolmú loptu za obranu a zblízka prekonal Kiru - 4:1.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (1:1)

Góly: 43., 47. a 82. Henty, 49. Čavrič - 7. Ďubek

Žlté karty: 61. Kašia - 57. Menich

Rozhodovali: Gemzický – Vorel, Košecký

Návšteva: 2655 divákov

Slovan: Chovan – Hrnčár, Križan, Božikov (46. Kašia), Vojtko – Rabiu, de Kamps (87. Lichý) – Čavrič (72. Green), Weiss, Zmrhal (72. Dražič) – Henty (87. Kankava)

ViOn: Kira – Tóth, Menich, Chren – Mondek, Čögley, Bednár, Čonka – Chobot (76. Kolesár), Kyziridis (89. Švec) - Ďubek (80. Yilmaz)