Home Matches Season 2021/22 Fortuna liga Game 15: MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2021 / 22 | Game 15 | November 21, 2021 at 17:00 |
MFK Zemplín Michalovce
26. Trusa
16. Henty, 67. Zmrhal

Game Report

V sychravom jesennom počasí sa belasí v úvode ujali iniciatívy a snažili sa prejsť cez dobre sformovaný obranný blok Michaloviec. Prvá vážnejšia akcia mala hneď gólové vyústenie. V 16. min prihral Weiss napravo Čavričovi, ten nacentroval do šestnástky a brániaci hráč loptu odvrátil len na hranicu šestnástky k Hentymu. Ezekiel vystrelil a lopta aj s prispením ďalšieho teču obrancu skončila v sieti – 0:1. Viedli sme len desať minút. Po dlhom nákope sa Božikov a Chovan nedohodli, kto „odprace“ loptu do bezpečia, čo využil Trusa, ktorý sa ujal voľnej lopty, obišiel Chovana a vyrovnal – 1:1. Domáci sa po tomto momente dostali do hry. V 38. min vyslal Trusa strelu zo šestnástky, lopta bola ešte tečovaná, aby ju napokon Chovan skrotil pri svojej ľavej žrdi. Následne prišli chvíle belasých. Abena hlavičkoval z dobrej pozície nad, a po peknej súhre Čavriča s Weissom sa prvý menovaný cez obrancu nedostal do koncovky.

Belasí postupne prešli na systém 4-4-2, na pravé krídlo sa presunul Zmrhal, na ľavé Weiss, a k Hentymu na hrot sa presunul Čavrič. Prvý strelecký pokus v druhom polčase vyslal Weiss, brankár Száraz na dvakrát zasiahol. V 61. min mali šancu Michalovce, po postupnej kombinácii mieril Marcin zvnútra šestnástky tesne nad. Belasí v 67. min opäť viedli, keď Henty peknou prihrávkou vysunul na pravej strane Zmrhala, ktorý zakončoval zoči-voči Szárazovi, a umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:2. Náš náskok mohol v 75. min zvýšiť Medveděv, zvnútra pokutového územia mieril nad. Michalovce v závere vrhli všetky sily dopredu a snažili sa vyrovnať. Do nebezpečného úniku sa dostával Popovits, no Chovan dobre vybehol. V poslednej minúte mohol rozhodnúť po brejku Green, jeho strelu zastavila žrď. Skóre sa už v závere nezmenilo, belasí si postrážili cenný triumf.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Góly: 26. Trusa - 16. Henty, 67. Zmrhal

Žlté karty: 90. Mendez - 28. Vernon, 56. Weiss

Červená karta: 87. Weiss (po druhej ŽK mimo ihriska)

Rozhodovali: Gemzický – Štrbo, Vitko

Návšteva: 100 divákov (maximálna povolená kapacita)

Michalovce: Száraz – Magda, Ranko, Vaško, Mendez – Begala, Ošima – Marcin (75. Popovits), Kanu (85. Gembický), Žofčák (66. Peña) – Trusa

Slovan: Chovan – Medveděv (87. Kašia), Abena, Božikov, Vernon – Agbo, Kankava – Čavrič (72. Rabiu), Weiss (83. Adler), Zmrhal (83. Green) - Henty (87. Mráz)