Home Matches Season 2021/22 Európska konferenčná liga UEFA Skupina F: PAOK FC - ŠK Slovan Bratislava
Konferenčná liga | 2021 / 22 | Skupina F | September 30, 2021 at 21:00 |
PAOK FC
9. Akpom
15. Green

Game Report

Belasí síce v úvode nepustili PAOK do tlaku, avšak predsa rýchlo inkasovali. V 9. min si Akpom našiel miesto v šestnástke a hlavičkou do protipohybu Chovana poslal domácich do vedenia – 1:0. O rýchlu odpoveď sa snažil Medveděv, jeho strieľaný center zneškodnil brankár Paschalakis. V 15. min však Medveděv dlhým pasom našiel na hrote Hentyho, ktorý prudko vystrelil k žrdi. Paschalakis vyrazil, Green sledoval loptu a nezadržateľne ju z dorážky poslal do siete – 1:1. PAOK mal následne veľkú šancu, Schwab našťastie namieril zvnútra šestnástky nad. Po rušnej fáze sa hra trochu upokojila, belasí držali domácich na dištanc. V závere prvého polčasu sme sa mohli ujať vedenia. Dražič sa pekne uvoľnil v pokutovom území, v súboji zoči-voči však trafil Paschalakisa.

PAOK chcel belasých v úvode druhého polčasu zatlačiť, náš tím však ustál snahy domácich, a postupne opäť vyrovnal hry. Slovanisti mali viaceré dobré fázy, keď gréckeho súpera dokonca zatlačili pred jeho bránu. Po hodine hry hľadal Henty pekne na zadnej žrdi Dražiča, pred ním v poslednej chvíli odvrátil obranca Mihaj. V 73. min sme ustáli tutovku PAOK, Mitrita zblízka tesne minul. V 79. min Zmrhal strieľal po odrazenej lopte, mieril mimo priestoru troch žrdí. Belasí mali v 84. min príležitosť strhnúť tri body na svoju stranu, Čavrič, prihral do dobrej pozície Mrázovi, ten však neuspel zoči-voči Paschalakisovi. V závere sa ešte PAOK snažil zatlačiť, belasí však výborne držali domácich na dištanc, a odviezli si z Grécka zaslúžený bod.

PAOK FC – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

Góly: 9. Akpom – 15. Green

Žlté karty: 68. Mitrita - 17. de Kamps, 40. Medveděv, 86. Henty, 90. Mráz

Rozhodovali: Pinheiro – Costa, Jesus (všetci Portugalsko)

PAOK: Paschalakis – Taylor, Mihaj, Michailidis, Sidcley (68. Vierinha) – Esiti, Schwab (68. Kurtič) – Živkovič, Douglas (58. Biseswar), Mitrita (74. Konstantelias) – Akpom (74. Šwiderski)

Slovan: Chovan – Medveděv (82. Abena), Kašia, Božikov, Pauschek – Kankava, de Kamps (33. Agbo) – Dražič (70. Zmrhal), Adler (70. Mráz), Green (82. Čavrič) - Henty