Home Matches Season 2021/22 Príprava A Game 6: Riga FC - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2021 / 22 | Game 6 | January 25, 2022 at 13:00 | Dubaj
Riga FC
6. Loukili (z 11 m), 62. Krančmanis
63. Weiss

Game Report

V prvom prípravnom zápase dostal v bráne od úvodu dôveru Martin Trnovský, na pravom kraji obrany začal David Hrnčár, a na pravom krídle premiérovo Tigran Barseghjan. Hneď v úvode musel zasiahnuť Trnovský, keď prudkú strelu z pravej strany vyboxoval na roh. V 6. min po ďalšom rohu Rigy zahral Vernon v šestnástke rukou a Loukili premenil nariadenú penaltu – 1:0. O dve minúty mohlo byť vyrovnané, keď Hrnčár podnikol útočný výpad po pravej strane, brankár Purins na dvakrát skrotil tečovanú loptu. Riga sa snažila o fyzické poňatie hry so snahou o rýchly prechod dopredu, v 21. min takto Loukili po kolmici postupoval sám na Trnovského, ktorý výborne vybehol a stihol zasiahnuť. Aj belasí sa v prvom polčase dostali do dobrých šancí. Weiss v 34. min potiahol akciu Slovana a peknou prihrávkou našiel v šestnástke Mráza, jeho strelu zblízka Purins dokázal vyraziť. O päť minút zase Hrnčár vyslal strieľaný center, Mráz pred bránou tečoval loptu, no Purins opäť zasiahol.

Druhé dejstvo otvoril Barseghjan, ktorý z priameho kopu mieril tesne nad. V 50. min vystrelil Barseghjan spoza šestnástky, brankár vytlačil loptu len na žrď, Mrázovu dorážku zblízka zrazil obranca na roh. Po hodine hry získal Kašia pri napádaní loptu a centrom našiel Weissa, ktorý akrobaticky zakončil a len tesne minul bránu. Žiaľ, v 62. min mal Krančmanis na pravej strane dostatok priestoru, zasekol si brániaceho hráča a prudkou strelou prekonal Šullu – 2:0. Belasí výborne reagovali, Weiss sa pekne preštrikoval cez obranu Rigy a v súboji zoči-voči prekonal Ozolsa – 2:1. V 68. min mohlo byť vyrovnané, keď Weiss prihral Barseghjanovi, ktorý kľučkou vyradil z hry obrancu a bol sám pred Ozolsom, tesne však minul priestor troch žrdí. Blízko k vyrovnaniu sme boli aj v 79. min, keď Hrnčár centroval na zadnú žrď a Čerepkai pekne hlavičkoval, Ozols loptu vyrazil spod brvna. V závere sa už belasým vyrovnať nepodarilo.

Riga FC – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0) - hralo sa v Dubaji (UAE)

Góly: 6. Loukili (z 11 m), 62. Krančmanis – 63. Weiss

Riga: Purins – Martschinko, Kurakins, Černomordijs, Nata, Saveljevs, Ulimbasevs, Soisalo, Loukili, Barnes, Petersons, striedali Ozols, Andresson, Korotkovs, Rugins, Kendysh, Vakulko, Jurkovskis, Kamešs, Ngonda, Krančmanis, Ramos

Slovan: Trnovský (25. Šulla) – Hrnčár, Kašia, Vernon (63. Božikov), Vojtko (63. Lovat, 80. Vernon) – Kankava – Barseghjan (70. Dražič), Mustafič (46. Green), Weiss (74. Holman), Zmrhal (74. Pauschek) – Mráz (63. Čerepkai)