Home Matches Season 2021/22 Fortuna liga Game 29: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2021 / 22 | Game 29 | April 24, 2022 at 19:30 |
45. Balogh, 70. Krstovič

Hlasy trénerov

Vladimír Weiss st.
(tréner Slovana)

„Gratulujem Dunajskej Strede k dá sa povedať zaslúženému víťazstvu, pretože v druhom polčase bola lepšia. Myslím si, že ľudia videli výborný futbal. My sme hrali veľmi dobre v prvom polčase, keď sme mali štyri gólové šance. Ak však nedáme gól, nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok. Súper nám dal gól do kabíny, po síce peknej akcii, no z našej strany naivnej, keď Lukáš Pauschek nechal odcentrovať hráča a nebránený Balogh skóroval. V druhom polčase pokračovali domáci vo svojom systéme 6-3-1 v defenzíve, v ktorom zatvárajú krídla. Do prestávky sme si s tým vedeli dať rady, po nej sme boli v útoku aj po prestriedaniach sterilní. Dunajská Streda k tomu druhýkrát skórovala, potom ešte mala šancu, takže za to si vyhrať zaslúžila. Prvý polčas sme však mali jednoznačne vyhrať my. Futbal je o góloch, domáci dali dva, preto zvíťazili. Gratulujem kolegovi a Dunajskej Strede k dobrému výkonu. Boli na nás pripravení, no my sme mali rozhodnúť zápas v prvom polčase.“

Joao Janeiro
(tréner Dunajskej Stredy)

„Chcem aj verejne pogratulovať Slovanu a pánovi Weissovi k titulu. Získať titul 4 kolá pred koncom si žiada len dať klobúk dole. Čo sa týka zápasu, tak bol to pre nás ťažký duel proti excelentnému súperovi. Všetko bolo nachystané na dobrý zápas. Slovan začal veľmi dobre a prvých 25-30 minút dominoval, čo však bolo aj súčasťou našej stratégie. Postupne sa nám podarilo nájsť sebadôveru i voľné priestory a dosiahli sme, čo sme chceli, čiže gól. Po prestávke sme chceli viac podržať loptu než v prvom polčase. Som veľmi šťastný za hráčov, zaslúžili si to, pretože nechali na ihrisku všetko. Povedal som im, že futbal je práve o získavaní skúsenosti v takýchto ťažkých zápasoch proti najlepším.“