Home Matches Season 2022/23 Príprava A Game 1: SV Ried - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2022 / 23 | Game 1 | June 18, 2022 at 17:30 | Greiskirchen; Rakúsko
( 0 : 0 )
SV Ried
55. Zmrhal, 65. Križan, 82. Dražič

Game Report

Belasí nastúpili v prvom prípravnom zápase v sezóne 2022/23 ešte bez reprezentantov, zo zdravotných príčin chýbal Lucas Lovat. Vo veľkom teple bolo zo začiatku badateľné, že pre obe mužstvá to bol prvý prípravný zápas, pričom slovanisti doň vstupovali z plného tréningu. Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal, naši hráči mali o niečo častejšie loptu na kopačkách. Prvú šancu sme mali v 16. min po tom, ako sa centrovaná lopta z rohu odrazila k Bajričovi, ktorý mieril z dobrej pozície nad. V 28. min získal Čavrič pri napádaní loptu a ponúkol ju Holmanovi, jeho strelecký pokus však zrazil obranca. Rakúsky tím prvýkrát vážnejšie pohrozil v 32. min, Monschein vyslal nepríjemnú strelu z pravej strany šestnástky, lopta letela tesne nad brvno. Najväčšiu príležitosť prvého dejstva priniesla 36. min, a mali ju belasí. Holman sa po dlhej lopte individuálne presadil na ľavom kraji šestnástky, obtočil sa okolo obrancu a jeho krížnu strelu vytesnil brankár tesne vedľa ľavej žrde. Nebyť dotyku brankára, bol by z toho s najväčšou pravdepodobnosťou úvodný gól stretnutia.

Vladimír Weiss st. cez prestávku vystriedal 10 hráčov, z prvého dejstva zostal na ihrisku len Richard Križan. Aj Ried prestriedal. Druhý polčas priniesol svižnejší futbal. Aj v ňom mali belasí prvú šancu, keď Lichý dlhým pasom našiel Vojtka, ktorý to skúsil k bližšej žrdi, no brankár zasiahol. Ried kontroval nepresným streleckým pokusom. V 55. min vyslal Križan dlhú prihrávku dopredu na Zmrhala, ktorý bol zoči-voči brankárovi a pekne umiestnil loptu k ľavej žrdi – 0:1. Zakrátko mohlo byť vyrovnané, no Trnovský dobrým vybehnutím zmenšil strelecký uhol a podržal belasých pri šanci Riedu. Rušná fáza pokračovala – Hrnčár dával spätnú loptu do stredu Zmrhalovi, pri jeho hlavičke sa zaskvel rakúsky brankár. V 65. min však už Dražičov center z rohu preletel na zadnú žrď, Zmrhal vrátil do stredu a Križan nemal problém zakončiť do odkrytej brány – 0:2. Ried sa nevzdával, Trnovský veľmi pekne zasiahol pri hlavičkovom pokuse útočníka rakúskeho mužstva. Ani belasí nerezignovali na ofenzívnu aktivitu. Lichý v 78. min našiel krásnou loptou Zmrhala, ktorý tentoraz mieril nad. V 82. min sme viedli rozdielom triedy, keď Zmrhal vysunul Dražiča a ten zoči-voči brankárovi namieril do siete - 0:3. Po tejto gólovej bodke už belasí doviedli duel do víťazného konca.

SV Ried – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:0) – hrali v Greiskirchene

Góly: 55. Zmrhal, 65. Križan, 82. Dražič

Zostava Slovana:

I. polčas: Chovan – Medveděv, Bajrič, Križan, Pauschek – Kankava, Mustafič – Čavrič, Holman, Green – Adler

II. polčas: Trnovský – Hrnčár, Agbo, Križan (81. Bajrič), Vojtko – Lichý, De Kamps – Dražič, Ožbolt (74. Adler), Zmrhal – Šaponjič