Home News Slovnaft Cup Už myslíme na pohár

Už myslíme na pohár

Alen Mustafič sa teší zo svojho premiérového ligového štartu v belasom.

Mladý stredopoliar z Bosny a Hercegoviny si v sobotu proti Žiline pripísal premiérový ligový štart v belasom. A hneď nastúpil v základnej zostave, odohral plných 90 minút a prihral na gól Mohovi. Alen Mustafič sa teší z ligovej premiéry, no už sa podobne ako ostatní hráči koncentruje na pohárovú odvetu.

Belasí nič nepodceňujú. Už v nedeľu trénovali a pripravujú sa na utorkovú odvetu (18:00, priamy prenos na RTVS) semifinále v Zlatých Moravciach. „Samozrejme, po majstrovskej definitíve sme sa tešili, avšak v hlavách sme mali, že nás už v utorok čaká ďalší dôležitý zápas. Nič nepodceňujeme a na odvetu sa zodpovedne pripravujeme. Vo futbale ide všetko rýchlo, preto akokoľvek pekná sobota je už minulosťou, teraz myslíme len na utorok a na nový zápas,“ hovorí Alen Mustafič.

Do odvety si z domu vezieme víťazstvo 4:1. „Východisková pozícia je veľmi dobrá, ale ešte nie sme vo finále. Aj v odvete pôjdeme za víťazstvom, určite nebudeme nijako kalkulovať. V Slovane som síce len krátko, no veľmi rýchlo som pochopil, že v najslávnejšom slovenskom klube je v každom zápase cieľom len víťazstvo. V pohárovej odvete to nebude iné.“ 

Vráťme sa ešte krátko k sobote. Alen Mustafič si vôbec prvý súťažný štart v belasom pripísal v pohári, keď prišiel na záverečnú dvadsaťminútovku. V Žiline už bol v základnej zostave, v strede poľa vytvoril dvojičku s Ibrahimom Rabiom. „Som veľmi šťastný, že mi tréner v tomto veľkom zápase, kde sme mohli rozhodnúť o titule, dal dôveru a šancu hrať od začiatku. Snažil som sa byť pokojný, prezentovať sa tým, v čom som dobrý, a hrať jednoducho. Na ihrisku som sa cítil veľmi dobre,“ povedal mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny, ktorý prihral Mohovi na tretí gól. „Videl som voľný priestor, snažil som sa ho využiť a našiel som Mohu. On už ukázal, akú má kvalitu a dal pekný gól,“ usmieva sa rodák z mesta Tuzla.

Alen je majstrom druhý rok po sebe, pred rokom oslavoval v FK Sarajevo. „Snom každého futbalistu je vyhrávať trofeje a tituly. Práve tie sa na konci počítajú. Vážim si, že môžem byť pri tomto úspechu Slovana Bratislava,“ uzavrel Alen Mustafič.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.