Home News Fortuna liga Dobrý zápas pre oko diváka

Dobrý zápas pre oko diváka

Jaromír Zmrhal gólom a asistenciou prispel k nášmu víťazstvu v Trenčíne.

Jaromír Zmrhal si proti Trenčínu ešte koncom júla na Tehelnom poli otvoril gólový účet v belasom, a včera výrazne prispel k nášmu druhopolčasovému obratu skóre. Podieľal sa na ňom presným zásahom a asistenciou na víťazný gól Ezekiela Hentyho.

Duel Slovana s Trenčínom priniesol celkom 28 streleckých pokusov (15:13 v náš prospech), na strely do priestoru brány to bolo 7:5 pre nás. Hralo sa v dobrom tempe a okrem piatich gólov sledovali fanúšikovia na štadióne a diváci pri televíznych obrazovkách aj množstvo ďalších šancí.

„Myslím si, že to mohol byť dobrý zápas pre diváka, padlo aj dosť gólov. Pre nás bol veľmi ťažký. V prvom polčase sme nehrali dobre, museli sme to dobiehať v druhom polčase, ktorý bol výrazne lepší,“ povedal Jaromír Zmrhal.

Český ofenzívny univerzál sa gólovo presadil prvýkrát od zápasu s Pohroním (3. októbra), a jeho presný zásah prišiel v ideálnom čase. V 52. minúte nás krátko po vyrovnaní poslal dokonca do vedenia, keď odrazenú loptu po rohu trafil ideálne pravačkou k bližšej žrdi. Padol mu kameň zo srdca po krátkom čakaní na presný zásah?

„Vcelku áno, pretože som v každom zápase mal minimálne dve šance, a nemohol som to tam nejako dotlačiť. Aj teraz som mal ešte pred gólom príležitosť skórovať hlavou, keď mi Čaki poslal výbornú loptu na zadnú žrď. Som rád, že mi to tam napokon padlo a pomohol som tímu.“

Pri nerozhodnom stave 2:2 sa ani jeden tím nechcel uspokojiť s remízou. Belasí napokon v závere strhli tri body na svoju stranu. Aj na tento akcii mal podiel Jaromír Zmrhal, keď presným centrom z ľavej strany našiel v šestnástke hlavičkujúceho Ezekiela Hentyho. „Zlomový bol až náš tretí gól. Po ňom už tuším nemal Trenčín žiadnu vyloženú príležitosť,“ hovorí 28-ročný rodák z mesta Žatec.

Oddnes sa už belasí pripravujú na štvrtok a zápas Európskej konferenčnej ligy UEFA na Gibraltári. Podobne ako v Trenčíne sa tam bude hrať na umelej tráve. „Musím povedať, že je to veľký rozdiel, je vidieť, ako sú hráči na umelú trávu zvyknutí, vedia, ako lopta skočí a neodskočí im pri spracovaní. Aj v Trenčíne to boli veľké rozdiely, a zároveň dobrá príprava na štvrtok, pretože tam to nebude nič ľahké. Som rád, že sme to zvládli a získali sme tri body. Už sa môžeme koncentrovať na ďalší zápas,“ uzavrel Jaromír Zmrhal.

 

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.