Home Matches Season 2022/23 Fortuna liga Game 28: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | Game 28 | April 23, 2023 at 15:30 |
MŠK Žilina
35. a 51. Jambor
5. Green, 21. a 58. Čavrič, 70. Weiss

Game Report

Belasým pre päť žltých kariet chýbal Lucas Lovat, na ľavom kraji obrany ho nahradil Lukáš Pauschek. Prvú šancu mala Žilina, Kaprálik z dorážky mieril vedľa. Hneď však udrelo na opačnej strane. Už v 5. min Čakvetadze kolmicou vysunul Grena, ktorý šiel sám na Slávika a otvoril skóre – 0:1. Žilinčania sa snažili o svoj typický kombinačný futbal, belasí však dobre bránili a čakali na svoje šance. Ďalšia prišla v 21. min, keď Čavrič po nákope Kašiu prešprintoval Kopasa a zoči-voči Slávikovi trafil k bližšej žrdi – 0:2. Priam ideálny priebeh sme mohli ešte zveľadiť v 26. min, keď domáci Minárik chyboval a ´nabil´ Čakvetadzemu do behu. Čakvetadze postupoval sám na Slávika, dokázal ho obísť, no zakončil len do bočnej siete. Domáci s blížiacim sa záverom polčasu herne ožili a v 35. min znížili, keď Jambor zo stredu trafil prudko pod brvno – 1:2. Zakrátko nás podržal Trnovský, keď zneškodnil prudkú strelu Kaprálika. Rušný bol záver polčasu. Najprv Weiss z priameho kopu namieril do brvna a Green z dorážky hlavičkoval tesne vedľa. Na opačnej strane predviedol Trnovský krásny zákrok po prudkej strele smerujúcej do jeho ľavého horného rohu.

V 51. min sa začínalo prakticky odznova, keďže Jambor mal v strede znovu veľa miesta a trafil do pravého horného rohu – 2:2. Zakrátko šli Žilinčania do prečíslenia, Rusnák našiel pripraveného Trnovského. Belasí aj v tomto prípade dokázali zareagovať a v 58. min opäť viedli. Weiss potiahol akciu po pravej strane a svoje dielo zavŕšil prihrávkou Čavričovi, ktorý zo stredu trafil do siete – 2:3. Domáci naďalej vzdorovali, Nemčík trafil po odrazenej lopte pravú žrď. Belasí v 70. min pridali štvrtý gól, keď Weiss získal loptu na vlastnej polovici a svoje sólo zakončil s veľkým prehľadom – 2:4. Naše mužstvo si v závere už postrážilo náskok, keď ešte Trnovský predviedol dva dobré zákroky pri strelách spoza šestnástky. Zo Žiliny sme si tak odviezli dôležité tri body.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 2:4 (1:2)

Góly: 35. a 51. Jambor - 5. Green, 21. a 58. Čavrič, 70. Weiss

Žlté karty: 75. Nemčík, 86. Iľko (obaja Žilina)

Rozhodovali: Kráľovič – Poláček, Vitko

Návšteva: 4018 divákov

Žilina: M. Slávik – Minárik, Kopas, Nemčík – Rusnák (83. Essomba), Gidi (71. Iľko), M. Sauer (83. Ndjeungoue), Bari (71. D. Javorček) – Kaprálik, Jambor, Galčík (64. Ďuriš)

Slovan: Trnovský – Medveděv (46. Zmrhal), Kašia, Vernon, Pauschek – Kucka, Kankava, Čakvetadze (90. Agbo) – Weiss (71. Malik), Čavrič (81. Barseghjan), Green (81. Sharani)