Home Matches Season 2024/25 Niké liga Game 4: ŠK Slovan Bratislava - FC Košice
Niké liga | 2024 / 25 | Game 4 | August 17, 2024 at 18:00 | Tehelné Pole
52. Strelec, 90. Barseghjan
FC Košice
15. Medved (z 11 m)

Game Report

Belasí nastúpili s ôsmimi zmenami v zostave oproti utorňajšiemu duelu v Nikózii, a v rozostavení 4-3-3. Hostia vyrukovali vo svojom systéme s tromi strednými obrancami.

Vo veľkom dusne sa od úvodu hral svižný futbal na oboch stranách. Prvý strelecký pokus vyslal Mak, no Šípoš bol pripravený. V 13. min Medveděv odvrátil loptu len pre Medveda, ktorý pri pokuse o kľučku a kontakte s Trnovským skončil na trávniku. Sám faulovaný Medved premenil nariadenú penaltu – 0:1. Belasým chvíľu trvalo, kým sa z tohto úderu otriasli. V 17. min Weiss pekne prešiel stredom a prenechal loptu Barseghjanovi, ktorého strelu Šípoš chytil. Košičania neustále hrozili a v 27. min mali sériu šancí. Najprv Kružliakovu koncovku po štandardke zrazili belasí na roh, potom Trnovský famózne zasiahol po hlavičke zblízka a Medved ešte opäť hlavičkoval tesne mimo. V 33. min predviedol Trnovský dva skvelé zákroky, keď najprv vyrazil prudkú strelu Medveda, a poradil si aj s dorážkou Niarchosa z bezprostrednej blízkosti. Belasí sa snažili o odpoveď. Vojtko mieril zvnútra šestnástky tesne vedľa a neujal sa ani Makov volej. Po narážačke to následne skúsil Szöke z hranice šestnástky, Šípoš boxoval nad. V závere prvého polčasu ešte Trnovský zmaril brejk Medveda.

Vladimír Weiss st. cez prestávku dvakrát striedal, namiesto Savvidisa s Makom prišli do hry Tolič so Strelcom. A práve čerství hráči priniesli želané oživenie. Už v 49. min sme boli blízku ku gólu, keď Marcelliho prudkú strelu Šípoš reflexívne pokryl. O tri minúty sa však už menilo skóre a Tehelné pole prvýkrát jasalo. Toličov center z rohu si Strelec našiel v strede šestnástky a hlavou loptu umiestnil k ľavej žrdi – 1:1! Belasí sa rozbehli v snahe za druhým gólom. Hostia však neustále hrozili, Medved zblízka hlavičkoval nad. V 66. min Weiss pekne prihral Strelcovi a ten to poslal z prvej, lopta preletela kúsoček vedľa pravej žrde. Belasí neustále šli za druhým gólom. Blízko sme k nemu boli v 86. min, keď Voetovej hlavičke na bližšej žrdi chýbali len milimetre. V nadstavenom čase to prišlo. Tolič zo štandardky našiel na zadnej žrdi Voeta a ten dal Barseghjanovi, ktorý hlavou rozhodol - 2:1! Aj po treťom ligovom zápase zostávame stopercentní a na čele tabuľky.

ŠK Slovan Bratislava – FC Košice 2:1 (0:1)

Góly: 52. Strelec, 90. Barseghjan - 15. Medved (z 11 m)

Žlté karty: 90. Bajrič - 8. Gorosito, 39. Niarchos, 90. Zsigmund

Rozhodovali: Marhefka – Hrmo, Jánošík

Návšteva: 5298 divákov

Slovan: Trnovský - Medveděv (80. Blackman), Bajrič, Voet, Vojtko (82. Sharani) – Savvidis (46. Tolič), Szöke – Weiss (66. Kucka) – Barseghjan, Mak (46. Strelec), Marcelli

Košice: Šípoš – D. Kružliak, Krivák, Gorosito (25. Jakubko) – Fabiš, Zsigmund, Gallovič (74. Dal. Takáč), Bokros (74. Magda) – M. Faško (74. Miljanič) – Niarchos (57. Varga), Medved