Home Matches Season 2024/25 Niké liga Game 8: ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
Niké liga | 2024 / 25 | Game 8 | September 21, 2024 at 20:30 |
11. Mak, 63. Gabriel (vl.)
MFK Ružomberok
43. Chrien

Game Report

Vladimír Weiss st. urobil oproti zápasu v Glasgowe sedem zmien v základnej zostave. Od začiatku naskočil aj Artur Gajdoš, ktorý si pripísal premiérový ligový štart za Slovan.

V príjemnom počasí sa od úvodu hral dobrý futbal. Belasí vstúpili do zápasu aktívne a mali prvú šancu. Medveděv sa z uhla nerozpakoval a vystrelil na bránu, Ťapaj loptu vyrazil, a Gajdoš z dorážky tesne minul. O dve minúty už to vyšlo. Gajdoš prihral naľavo Makovi, ten sa pohral s obrancom a krásnou strelou k vzdialenejšej žrdi rozvlnil sieť – 1:0. Po góle sme sa dostali do hernej pohody a v 24. min sme mohli zvýšiť náš náskok. Barseghjan prihral do nábehu Medveděvovi, ten mal pred sebou už len Ťapaja, ktorého však nedokázal prehodiť. Hostia sa postupne dostávali do hry a tiež ukázali svoju kvalitu. V 27. min mohlo byť vyrovnané, po koncovke Chriena nás zachránila ľavá žrď. Zakrátko Gabriel vystrelil spoza hráča prudko po zemi, Takáč výborne reflexívne zasiahol. Na našej strane hral Mak výborný duel, po jeho kolmici šiel Strelec do súboja o loptu s Ťapajom, úspešnejší bol brankár hostí. V záver polčasu prišla nepríjemná komplikácia. Sharani v šestnástke nedovolene zastavil Gomolu, a hostia kopali penaltu. Chrienovu strelu po zemi Takáč bravúrne vyrazil, no rovnaký hráč z dorážky predsa len skóroval – 1:1.

Belasých tento úder nezlomil a po prestávke šli za druhým gólom. V 48. min sme naň mali skvelú príležitosť, keď sme po ruke Chobota kopali penaltu. Barseghjanovu strelu z bieleho bodu Ťapaj vyrazil a aj keď ju Mak dorazil do siete, gól neplatil, keďže Mak vbehol do šestnástky ešte pred exekúciou penalty. Náš tlak pokračoval. Toličov priamy kop k bližšej žrdi Ťapaj vyrazil, a Barseghjanovu prudkú strelu zrazil obranca. V 63. min Takáč dlhým nákopom vysunul Barseghjana, ten prešprintoval po pravom krídle a dal pred bránu, kde si Gabriel pred Makom vrazil loptu do vlastnej brány – 2:1. Aj po góle sme boli aktívni. Toličovu strelu z výbornej pozície Ťapaj vyrazil, a Strelec nepochodil ani z dvoch dorážok. Hostia sa nevzdávali. Chobot v 73. min vyslal z voleja prudkú strelu k bližšej žrdi, Takáč znovu výborne zasiahol. Hostia boli naďalej nepríjemní, Tučný zblízka hlavičkoval vedľa. V závere sme si víťazstvo napriek tlaku hostí úspešne postrážili.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:1 (1:1)

Góly: 11. Mak, 63. Gabriel (vl.) – 43. Chrien

Žlté karty: 43. Bajrič, 89. Tolič, 90. Barseghjan - 89. Hladík, 89. Domonkos

Rozhodovali: Glova – Jánošík, Bobko

Návšteva: 6077 divákov

Slovan: Takáč – Medveděv, Bajrič, Voet (46. Wimmer), Sharani – Mustafič (46. Tolič), Szöke (46. Savvidis) – Barseghjan, Gajdoš (79. Metsoko), Mak (86. Marcelli) - Strelec

Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš (68. Köstl) – Gomola, Lavrinčík, Luterán (79. Tučný), Chobot (79. Madleňák) – Chrien (79. Domonkos) – Hladík, Kelemen (57. Huf)

Goals
  • 11' 1:0 Robert Mak
  • 43' 1:1 Martin Chrien
  • 63' 2:1 Simon Gabriel (vl.)