Home Matches Season 2024/25 Liga majstrov Game 1: Celtic Glasgow - ŠK Slovan Bratislava

tréner Slovana

„Samozrejme, gratulujem Celticu k zaslúženému víťazstvu, aj keď pre nás krutému. Hralo sa vo fantastickej atmosfére. Prvý polčas sme zvládli výborne, Vlado mal šancu na vyrovnanie, žiaľ, neskórovali sme. V druhom sme chceli rozumne brániť a prežiť úvodný tlak, na čo sme sa upozorňovali v kabíne. Žiaľ, dva rýchle góly rozhodli o ďalšom priebehu. Dali sme kontaktný gól, potom sme začali hrať otvorený futbal, čo bola voda na mlyn domácich. Videli sme, že majú veľmi rýchle brejky, čo potvrdili. Prehrali sme 1:5, logicky nemôžem byť spokojný s výsledkom, no nie som sklamaný z výkonu. Celtic bol veľmi efektívny. My sme chceli hrať futbal a myslím si, že sme zanechali slušný dojem, aj keď sme prehrali rozdielom triedy. Mužstvo vydalo všetko, čo v sebe máme. Treba oceniť aj kvalitu súpera a vynikajúceho trénera Rodgersa. Hráme s najlepšími klubmi sveta, o dva týždne k nám príde ten najlepší, na čo sa tešíme, bude to veľká výzva. Dnes sme prehrali, no neodchádzam odtiaľto sklamaný, som na naše mužstvo hrdý za to, kde sme, a čo sme ukázali.“

Brendan Rodgers
tréner Celticu

„Som veľmi šťastný. V našom podaní to bol vynikajúci výkon a výsledok. V prvom polčase sme sa ujali vedenia z výbornej centrovanej lopty a hlavičky. Mali sme aj ďalšie šance, no cítil som, že potrebujeme hrať ešte rýchlejšie. Stále to však bol dobrý prvý polčas. Po prestávke to bolo ešte lepšie. Hráči ukázali hlad, chuť, výborný pressing i brejky. Som hrdý na to, akú ukázali mentalitu. Naše góly boli priam senzačné.“