Home Matches Season 2017/18 Fortuna liga Game 26: FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2017 / 18 | Game 26 | April 7, 2018 at 15:30 | CITY ARENA
( 0 : 0 )
FC Spartak Trnava
56. Ofosu

Game Report

Derby ponúklo od úvodu jednotvárny obraz hry – Slovan sa snažil niečo vymyslieť, Trnava bránila na vlastnej polovici. V 8. min mohli belasí otvoriť skóre. Moha si z krídla potiahol loptu na stred a vystrelil. Čivič loptu tečoval a tá padala ponad Chudého až na hornú sieť. V 17. min prenikol Čavrič z pravej strany do šestnástky, kde ho Godál skosil k zemi, penalta sa však nepískala. Zásadný okamih prišiel v 32. min, keď bol Čavrič na pravom krídle odzbrojený dvomi hráčmi Spartaka. Po skončení súboja ho Čanturišvili opľul, na čo Čavrič reagoval oplácaním a hlavný rozhodca Očenáš ho vylúčil. Trnavský hráč zostal bez trestu. V 37. min hlavičkoval Šporar v šestnástke, zdalo sa, že Godál loptu zasiahol rukou, no píšťalka rozhodcu opäť zostala nemá. Tesne pred uplynutím prvého polčasu ešte Bajrič po odrazenej lopte z rohu vystrelil vedľa pravej žrde.

Po prestávke sa belasí prevažne bránili trnavskej presile. V 56. min prešiel Ofosu po ľavej strane a Šulla nestačil na jeho strelu k žrdi – 1:0. Belasí mali v 62. min k dispozícii priamy kop z veľmi výhodnej pozície, Holman však vystrelil nad bránu. Zakrátko Holman parádne vysunul Šporara, proti ktorému stál už len Chudý. Brankár Trnavy však včas vybehol a vzal Šporarovi loptu spod kopačky. V 66. min vytiahol Šulla výborný zákrok proti Pekárovi, ktorý strieľal z ľavej strany pokutového územia. Martin Ševela sa snažil zmeniť zápasový dej striedaniami, miesto de Kampsa a Rundiča prišli na hraciu plochu Vittek a Nono. Časť trnavského publika "odmenila" najlepšieho strelca slovenskej reprezentácie piskotom a vulgarizmami. Slovanisti sa aj v početnom oslabení snažili niečo vpredu vymyslieť, no narážali na sformovanú trnavskú obranu. V samom závere to ešte Hološko vyskúšal spoza šestnástky, Chudý kryl jeho strelu k pravej žrdi.

Goals
  • 56' 1 : 0 8 Reagy Baah Ofosu
Bookings
  • 28' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 6 Joeri De Kamps
  • 32' ČERVENÁ KARTA / RED CARD 45 Aleksandar Čavrić
  • 42' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 17 Eldar Čivić
  • 48' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 27 David Holman
  • 58' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 29 Vasil Bozhikov
  • 61' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 21 Boris Godál (C)