Home Matches Season 2018/19 Fortuna liga Game 5: MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | Game 5 | August 19, 2018 at 18:00 | Štadión pod Čebraťom
0 : 2
( 0 : 0 )
MFK Ružomberok
76. Apau, 79. Šporar

David Holoubek
tréner Ružomberka

„Do zápasu sme vstúpili o niečo lepšie než súper. Potom sme však dostali úplne zbytočnú červenú kartu. Ak chceme hrať so súperom kvalít Slovana, tak musíme byť v plnom počte a nemôžeme si dovoliť takéto hlúpe vylúčenie. Pôsobili sme sympatickým dojmom, snažili sme sa napádať rozohrávku súpera a vypracovali sme si gólové šance. Dostali sme však dva góly, ktoré rozhodli o víťazovi. Súper je veľmi kvalitný a aby sme sa mu vyrovnali, tak všetci hráči musia podať nadpriemerný výkon. A to sa dnes nestalo. Súperovi gratulujem, vyhral zaslúžene.“

Martin Ševela
tréner Slovana

„Súper mal v úvode viac z hry, vypracoval si niekoľko šancí. Postupne sme vyrovnali hru, ktorá sa potom rozkúskovala červenými kartami. V poli sa hralo 9 na 9, čiže najmä stredoví hráči mali viac priestoru. Poviem otvorene, že cez polčas som v kabíne zvýšil hlas, pretože do výkonu potrebujeme dať viac srdca a ak chceme víťaziť, z hráčov musí ísť väčšia energia. Druhý polčas bol otvorený, my sme boli efektívnejší, keď sme v krátkom slede dali dva góly. Som rád, že chalani vydržali v tempe a napriek menšiemu počtu hráčov na ihrisku neprišla únava. Naopak, v závere sme zabrali a zlomili zápas na našu stranu. Ukázalo sa, že dennodenná tvrdá drina môže priniesť výsledky a naozaj ma teší, že sme takto zabrali v závere duelu. Po vypadnutí z európskeho pohára bolo v kabíne sklamanie, no hráčom zdôrazňujeme, aby sa pozerali dopredu. Čakajú nás výzvy v domácej lige i pohári, pričom do každého zápasu pôjdeme s cieľom vyhrať. Dnes sme si prišli po víťazstvo, ktoré sme navyše dosiahli na nulu, takže odchádzame spokojní.“