Home Matches Season 2018/19 Fortuna liga Game 28: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | Game 28 | April 27, 2019 at 15:30 | MOL Aréna
( 0 : 0 )
FK DAC 1904 Dunajská Streda
54. K. Vida

Game Report

Martinovi Ševelovi chýbali pre menšie zdravotné komplikácie Vasil Božikov a Joeri de Kamps, mladík David Strelec dnes nastúpil za náš starší dorast, ktorý ešte bojuje o titul. Belasí začali aj v pozmenenom zložení veľmi dobre a už po siedmich minútach mohli otvoriť skóre. Suchockij udržal loptu v hre, od rohovej zástavky ju vrátil Mohovi, ktorý prihral do stredu šestnástky Šporarovi. Andraž namieril k ľavej žrdi, obstrelil Jedličku, no gólovú radosť zastavila bránková konštrukcia. V 14. min sa slovanistom otvorila príležitosť na rýchly brejk, Šporarovu prihrávku na Čavriča však zablokoval Huk. Zakrátko využil Čavrič pokĺznutie Koneho a prihrávkou na zadnú žrď naservíroval šancu pre Mohu, ten tiesnený Hukom poslal loptu tesne vedľa pravej žrde. Následne sa hralo najmä v strede poľa, vo vysokej intenzite a s množstvom osobných súbojov. DAC vyslal niekoľko streleckých pokusov zo strednej vzdialenosti, Greif nemal väčšie ťažkosti. V závere prvého dejstva získal Rabiu loptu v strede ihriska a založil brejk belasých. Šporar prihral do behu Mohovi, ten išiel sám na Jedličku, no koncovka mu nevyšla, mieril tesne vedľa.

DAC cez polčas dvakrát striedal a po zmene strán zvýšil svoju ofenzívnu aktivitu. Príležitosť K. Vidu ešte zmaril Apau obetavým obranným zákrokom, v 54. min sme však už inkasovali. Center Šatku z pravej strany predĺžili domáci do stredu šestnástky a K. Vida zblízka umiestnil loptu do brány – 1:0. Po hodine hry mali belasí ideálnu možnosť vyrovnať stav zápasu. Čavričovu krížnu strelu Jedlička len vyrazil k Dražičovi, ktorého pri snahe o dorážku stiahol Kone k zemi. Jasná penalta a aj červená karta pre stopéra DAC. Andraž Šporar z pokutového kopu namieril po zemi k ľavej žrdi, Jedlička však vystihol stranu a končekmi prstov vytlačil loptu na roh. Belasí stavili v početnej prevahe všetko na ofenzívnu kartu, viaceré náznaky šancí však nemali gólové vyústenie. DAC pohrozil v 72. min z brejku, Divkovičovu prudkú strelu Greif pokryl. Zo záverečného tlaku už belasí vyrovnanie nevyťažili a tak utrpeli prvú prehru v sezóne.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Góly: 54. K. Vida

Žlté karty: 37. Kalmár, 76. Jedlička, 90. Divkovič – 39. Rabiu, 63. Bajrič, 90. Nono

Červená karta: 59. Kone (DAC)

Rozhodovali: Ziemba – Štrbo, Kováč

Návšteva: 11 820 divákov

DAC: Jedlička – Koštrna, Huk, Kone, Davis (46. Šatka) – M. Vida – Čmelík (82. Bednár), Ronan, Kalmár (46. Herc), K. Vida - Divkovič

Slovan: Greif – Apau, Guzmics, Bajrič, Suchockij (80. Nono) – Ljubičič, Rabiu (67. Ratao) – Čavrič, Dražič, Moha - Šporar