Home Matches Season 2019/20 Príprava A Game 1: KFC Komárno - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2019 / 20 | Game 1 | June 15, 2019 at 14:30 | Komárno
( 0 : 1 )
KFC Komárno
42. a 87. Čavrič, 68. Moha

Game Report

Belasí nastúpili ešte bez hráčov, ktorí si plnili reprezentačné povinnosti a pre menšie zranenia chýbalo aj trio de Kamps, Ljubičič a Rabiu. V horúcom počasí začali slovanisti podľa očakávaní aktívne a v 11. min sa mohli ujať vedenia. Moha vymyslel pekný oblúčik na pravú stranu, kde bol Ratao, ktorého prudkú strelu po zemi vyrazil Leckéši. Následne mali veľkú šancu aj domáci, Lupčo zo šestnástky tesne minul pravú žrď Šullovej brány. V 20. min si prvýkrát zachytal aj Šulla, keď kryl pokus Valacha z 20 metrov. O tri minúty prešiel Moha cez dvoch hráčov, dostal sa do šestnástky, z výbornej pozície však prestrelil bránu. Zakrátko Čavrič výborným pokrytím lopty založil brejk belasých. Lopta sa cez Mohu dostala opäť ku Čavričovi, ten z úrovne bránkovej čiary dával na päťku Rataovi, ktorý jemne tečoval loptu a tá len o milimetre minula priestor troch žrdí. Hra sa potom upokojila, slovanisti mali výraznú prevahu v držaní lopty, na väčšie príležitosti sa však čakalo až do záveru prvého dejstva. V 42. min sa ešte Dražič nepresadil, lopta sa však dostala ku Čavričovi, ktorý z hranice šestnástky nádherne trafil do ľavého horného rohu – 0:1. Svoju tretiu veľkú možnosť mal v 44. min Ratao, po kolmici od Suchockého ale mieril len do vybiehajúceho Leckéšiho.

Martin Ševela cez polčas päťkrát striedal. Práve jeden z novicov na ihrisku Kozlovský v 46. min pekne odcentroval, Čavrič mieril z dobrej pozície nad. Následne prišiel krásny futbalový moment – Ratao si vo vzdialenosti 20 metrov od brány pripravil loptu na pravačku a jeho prudkú strelu zastavilo až brvno. Po hodine hry pohrozilo aj Komárno, striedajúci Adayilo z diaľky vystrelil a Ružinský boxoval na roh. V 64. min napriahol aktívny Čavrič, jeho pokus Leckéši vyboxoval. O štyri minúty už to vyšlo – Čavrič ukázal svoju rýchlosť na krídle, prešprintoval obrancu a povedľa vybiehajúceho brankára prihral Mohovi, ktorý bez problémov skóroval – 0:2. Vzápätí Moha pripravil tutovku pre Dražiča, ten ale namieril len do Leckéšiho. V 87. min si Moha obhodil striedajúceho brankára Jankoviča a oblúčikom ešte našiel Čavriča, ktorý efektne trafil pod brvno - 0:3.

KFC Komárno – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 42. a 87. Čavrič, 68. Moha

Žltá karta: 45. Valach (Komárno)

Rozhodovali: Marsal – Kováč, Gallo

Komárno: Leckéši (86. Jankovič) – D. Ujlaky (46. Baša), Ondruš (46. Kollár), Antálek, Krén – Šimko, Zemko (17. Valach) – Lupčo (46. Adayilo), E. Ujlaky (46. Pittner), Pinte (46. Militosyan) – Rymarenko

Slovan: Šulla (46. Ružinský) – Medveděv (46. Apau), Abena, Bajrič (46. Guzmics), Suchockij (46. Kozlovský) – Nono – Daniel (67. Dražič), Dražič (46. Rigo), Moha – Ratao, Čavrič