Home Matches Season 2019/20 Liga majstrov Game 1: ŠK Slovan Bratislava - FK Sutjeska Nikšič

(tréner Slovana)

„Vstup do stretnutia sme mali výborný. Hneď v prvej minúte tam bola Mohova šanca, ktorá sa mala skončiť gólom. Mali sme územnú prevahu, ďalší Rataov pokus vykopol súper z čiary. Nastúpili sme s ofenzívnejším rozostavením, chýbala nám však väčšia ponuková činnosť stredových hráčov. Mali viac pracovať v priestore medzi líniami súpera. Absentovala nám aj kvalita v krídelných priestoroch. Moha s Čavričom sú naši kľúčoví hráči, práve v takýchto zápasoch potrebujeme, aby sa presadili, ale dnes sa im to nepodarilo. V druhom polčase sme potrebovali s vývojom zápasu niečo spraviť. Prestriedali sme a som rád, že nám to vyšlo. Holman výbornou kolmicou vysunul Daniela a po jeho prihrávke dal Šporar gól. Žiaľ, kým my sme zlyhali v efektivite, k súperovi sa priklonilo šťastie a výstavným gólom vyrovnal. Mrzí ma to, chceli sme zvíťaziť na nulu. Matematika je jasná, budeme musieť útočiť aj v odvete. Rozhodne nedávame hlavy dole. Kvalita je na našej strane, ale musíme ju ukázať aj na ihrisku a najmä potrebujeme, aby sa šance, ktoré si vypracujeme, skončili v sieti. Verím, že o týždeň strelíme góly a odohráme na tomto krásnom štadióne ďalšie zápasy, lebo podpora od fanúšikov bola aj dnes vynikajúca.“

Nikola Rakojevič
(tréner Sutjesky)

„Proti silnému súperovi sme hrali veľmi statočne. Mali sme aj šťastie, lebo Slovan svoje šance nepremenil. Bolo vidieť, že mužstvo Slovana je dlhší čas pokope, je v ňom veľa reprezentantov a kvalitných legionárov. My máme tím zložený z našich hráčov, navyše sa medzi sezónami obmenil viac ako v prípade súpera. Aj preto sme s výsledkom 1:1 veľmi spokojní, ale napriek tomu zostáva Slovan pred odvetou favoritom. Bude to však iný zápas. Hráme doma, pokúsime sa byť nebezpeční aj smerom dopredu a budeme bojovať o postup do ďalšieho kola.“