Home Matches Season 2020/21 Fortuna liga Game 14: ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce
Fortuna liga | 2020 / 21 | Game 14 | November 22, 2020 at 15:00 | Tehelné pole
17. Vernon, 66. Strelec
FC ViOn Zlaté Moravce
56. Ďubek

Game Report

Belasým chýbalo zo zdravotných dôvodov viacero hráčov, naopak, v základnej zostave po dlhšom čase nastúpil Erik Daniel. V slnečnom, no chladnom počasí, začali belasí aktívne. Prvú strelu vyslal Vernon, jeho prudký pokus vyrazil Chovan na roh. V 17. min Nono centrom z rohu našiel na bližšej žrdi Vernona, ktorý sa presadil vo vzduchu a hlavičkou trafil do siete, Chovan sa naťahoval márne – 1:0. Zlaté Moravce kontrovali, Balaj prudko vystrelil z priameho kopu, Greif bravúrne zasiahol a naši hráči následne zabránili snahe o dorážku. V 33. min aktívny Vernon mieril z voleja nad bránu a zakrátko Holman priamo z rohu trafil žrď. Prvé dejstvo uzavrel oblúčik Nona na Ožbolta, ktorý však nezakončil dostatočne dôrazne.

ViOn v 56. min vyrovnal, keď v trme-vrme v našej šestnástke trafil Hrnčár dvakrát žrď, Ďubek však z dorážky prestrelil Greifa – 1:1. Belasí sa snažili čím skôr odpovedať. Po hodine hry Ratao napriahol zo strednej vzdialenosti, mieril k pravej žrdi, no Chovan vyrazil na roh. Darko Milanič v 65. min dvakrát striedal a mal šťastnú ruku. Už o necelú minútu totiž Holman našiel v šestnástke čerstvého Strelca, ktorý ľavačkou perfektne umiestnil loptu k vzdialenejšej žrdi – 2:1. V 72. min sme mohli viesť o dva góly, Rataovu prízemnú strelu však Chovan kryl. Záver už väčšie šance nepriniesol, belasí si postrážili cenné a dôležité víťazstvo.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:0)

Góly: 17. Vernon, 66. Strelec – 56. Ďubek

Žlté karty: 39. Bajrič, 43. Holman - 22. Grozdanovski

Rozhodovali: Glova – Vorel, Perát

Bez divákov

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, Vernon – Nono (79. Rabiu), de Kamps – Daniel (65. Moha), Holman (90. Medved), Ratao (90. Čavrič) – Ožbolt (65. Strelec)

ViOn: Chovan – Čögley, Tóth, Menich, Chren – Grozdanovski, Duga – Hrnčár, Kyziridis, Kovaľ (54. Ďubek) - Balaj