Home Matches Season 2021/22 Fortuna liga Game 7: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2021 / 22 | Game 7 | September 12, 2021 at 17:00 |
FK DAC 1904 Dunajská Streda
72. Schäfer
74. Zmrhal

Game Report

Belasí v šlágri začali aktívnejšie a mali aj prvé príležitosti. V 7. min nám vyšla pekná kombinácia pravej strane, Pauschek hľadal na zadnej žrdi Zmrhala, ktorému chýbal krok, aby loptu poslal do odkrytej brány. Zakrátko Pauschek našiel za obranou Greena, ten okamžite vystrelil, a mieril len tesne nad bránu. DAC odpovedal strelu novej posily Lamkela, Chovan vyrazil. Po následnom rohu hlavičkoval Zuberu zblízka nad. Belasí boli vpredu naďalej nebezpeční a ďalšiu šancu mali v 21. min, keď Henty v súboji získal loptu od Brunettiho. Namieril si to priamo do šestnástky a vyslal prudkú strelu, ktorú Jedlička zneškodnil. V 33. min vymyslel Zmrhal výbornú prihrávku do šance Hentymu, ten krížnou strelou tesne minul. Následne znovu pohrozil aj DAC, Andzouana bol v dobrej pozícii vnútri šestnástky, nemieril však presne a je otázne, či by VAR nesignalizoval jeho postavenie mimo hry.

Do druhého polčasu vstúpil DAC s väčšou útočnou snahou než v prvom dejstve. Prišli aj nepríjemné situácie – Lamkel Zé vystrelil zo šestnástky tesne vedľa a Hahn dostal loptu do siete, zakončoval však z ofsajdu, takže skóre sa nemenilo. Silnú fázu DAC podčiarkol Hahn tečovanou strelou, ktorá tesne minula ľavý horný roh. Vladimír Weiss st. reagoval dvomi striedaniami, namiesto Greena a de Kampsa prišli Mráz a Rabiu. V 66. min sa Lamkel Zé presadil cez Pauscheka a chcel prekvapiť Chovana, náš brankár sa však nenechal zaskočiť a včas zasiahol. Následne prišli naše chvíle. Samostatný únik Hentyho „zmazal“ neskoršie signalizovaný ofsajd, v 69. min však už Zmrhal prešiel po ľavej strane a prihrávkou pod seba našiel v šestnástke Mráza, ktorý z otočky vystrelil tesne vedľa. Vzápätí Rabiu mieril po centri Čavriča nepresne. Od 72. min sme prehrávali, keď Schäfer zo strednej vzdialenosti trafil k pravej žrdi – 1:0. O dve minúty však už bolo vyrovnané! Kankava perfektným pasom za obranu vysunul naľavo Zmrhala, ten sa nerozpakoval a prudkou strelou k bližšej žrdi prekonal Jedličku – 1:1. Mohli sme sa dostať aj do vedenia, keď si Beskorovajnyj takmer strelil vlastný gól, a Hentyho strelu z otočky zrazil brániaci hráč nad bránu. V závere chceli obaja vyhrať. DAC mal príležitosť v 90. min, opäť to bol Schäfer, ktorý prudko vystrelil, Chovan bol pripravený a vyrazil loptu do bezpečia. Skóre sa už napokon nezmenilo, a tak sa v MOL Aréne body delili.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 72. Schäfer – 74. Zmrhal